Սպիտակ տուն ներխուժելու հերթական փորձն է կատարվել
ԱՄՆ գաղտնի ծառայության աշխատակիցները ձերբակալել են մի տղամարդու, ով փորձել է թռնել Վաշինգտոնում Սպիտակ տան արգելապատնեշի վրայով։ ТАСС-ը հայտնում է, որ այդ միջադեպից հետո ԱՄՆ նախագահի նստավայրը ոստիկանների կողմից ժամանակավորապես շրջափակվել է։
Սա Սպտակ տուն ներխուժելու միակ փորձը չէ։ Այս տարվա մարտի 10-ին Կալիֆորնիայի 26-ամյա բնակիչ Ջոնաթան Թրենուին հաջողվել էր անցնել արգելապատնեշից այն կողմ հենց այն ժամանակ, երբ այնտեղ էր եղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
Օրինախախտը ձերբակալվել էր փակ տարածքն անցնելուց 16 րոպե անց միայն։ Խուզարկությամբ նրա մոտ նամակ էր հայտնաբերվել, որը երիտասարդը մտադրված էր փոխանցել երկրի ղեկավարին։

Совершена очередная попытка проникновения в Белый дом
В Вашингтоне сотрудниками Секретной службы США задержан мужчина, совершивший попытку перепрыгнуть через ограду Белого дома.
Как передает ТАСС, в результате инцидента была временно оцеплена прилегающая к резиденции главы американской администрации территория. Согласно ичточнику, в настоящее время оцепление уже снято.
По сообщениям «Вести. Ru», это далеко не первый случай попытки нарушения режима безопасности Белого дома. Так, 10 марта текущего года 26-летнему жителю штата Калифорния Джонатану Трэну удалось перелезть через ограду резиденции в тот момент, когда там находился президент США Дональд Трамп.
Нарушитель был задержан сотрудниками охраны через 16 минут после проникновения на закрытую территорию. Обыскавшие злоумышленника сотрудники Секретной службы США нашли у него письмо, которое он намеревался передать главе государства.