Զախարովա. «ԼՂ հակամարտության կարգավորման թեման մշտապես գտնվում է ՌԴ ԱԳՆ օրակարգում» (տեսանյութ)
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ճեպազրույցի ժամանակ անդրադարձել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների վերջին հայտարարությանը և նշել, որ դրանում լիովին արտացոլված է Ռուսաստանի դիրքորոշումը ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցում:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հայտարարությունում արտացոլված են այդ թվում նաև Ռուսաստանի դիրքորոշումը և տարածաշրջանում տեղի ունեցող դեպքերի վերաբերյալ վերջին գնահատականները»,-ասել է Զախարովան:
«Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման թեման մշտապես գտնվում է Ռուսաստանի արտգործնախարարության օրակարգում»,-նշել է նա:

М. Захарова: «Заявление сопредседателей МГ ОБСЕ полностью отражает позицию России по Карабаху»
Заявление сопредседателей МГ ОБСЕ полностью отражает позицию РФ по вопросу урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Об этом во время сегодняшнего брифинга заявила официальный представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова.
«В заявлении сопредседателей МГ ОБСЕ отражена также российская позиция и последние оценки того, что происходит в регионе. Оно доступно и опубликовано на соответствующих сайтах, поэтому можно с ним ознакомиться. Еще раз повторяю, оно полностью отражает позицию России по указанному вопросу», - сказала она.
«Тема нагорно-карабахского урегулирования постоянно находится в повестке МИД РФ», - добавила Захарова.