Կառավարության շենքի մոտ բողոքի գործողություն է տեղի ունենալու
Դեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 12:00-14:00-ին, ՀՀ գործադիր մարմնի նիստի օրը Կառավարության շենքի դիմաց «Stop changes in maternity leave law» («Ո՛չ հղիության նպաստի նվազեցմանը») խմբի անդամները բողոքի գործողություն են իրականացնելու։
Հիշեցնենք, որ խմբի անդամները դեմ են արտահայտվում «Ժամանակավոր անաշխատունակության նպաստների մասին օրենքի փոփոխությանը» և ՀՀ նախագահից պահանջում են հետ կանչել այդ օրենքի տակ դրված իր ստորագրությունը։ Համաձայն վերոնշյալ օրենքի՝ ոտնահարվում են ապագա մայրերի իրավունքները։
«Եկեք միահամուռ ուժերով պայքարենք հանուն մեր ու ապագա սերունդների բարեկեցության, արտագաղթի կանխման ու սերունդ տալու խթանման»,-ասված է խմբի տարածած հաղորդագրությունում:

Члены группы «Нет сокращению пособия по беременности» организуют акцию протеста
9 декабря, с 12:00 по 14:00, в день заседания  исполнительного органа РА, у здания правительства члены группы «Stop changes in maternity leave law» («Нет сокращению пособия по беременности») организуют акцию протеста.
Отметим, что члены группы выступают против внесения изменений в законе «Об обязательном социальном страховании на случаи временной нетрудоспособности» и требуют от президента РА отозвать свою подпись под этим законом, так как, по их мнению, вышеуказанный закон попирает права будущих матерей.
«Давайте совместными усилиями бороться во имя нашего благосостояния и благосостояния будущего поколения, предотвращения эмиграции и стимулирования рождаемости», - отмечено в сообщении группы.