ԱՄՆ դեսպանատունը տեղյակ է Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև վիզայի պահանջը վերացնելու համաձայնագրի մասին շրջանառվող լուրերից: Այդ լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին գրված է ԱՄՆ դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում:
Այնտեղ ընդգծվում է, որ ԱՄՆ մեկնելու համար ՀՀ քաղաքացիներին անհրաժեշտ է ստանալ ԱՄՆ մուտքի վիզա, որի կարգին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 9-12-ին աստիճանաբար կբարձրանա 5-7աստիճանով։
ԱՄՆ դեսպանատուն․ ՀՀ քաղաքացիների համար վիզայի պահանջը վերացնելու լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը
ԱՄՆ դեսպանատունը տեղյակ է Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև վիզայի պահանջը վերացնելու համաձայնագրի մասին շրջանառվող լուրերից:
Այդ լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին գրված է ԱՄՆ դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում:

Посольство США осведомлено о циркулирующих в обществе слухах относительно договора об отмене визового режима между Арменией и США.
Данная информация не соответствует действительности. Об этом сообщается на официальной странице посольства в социальной сети «Фейсбук».
В заявлении отмечено, что для поездки в США гражданам РА необходимо получить визу на въезд. С порядком получиния можете ознакомиться здесь.
Информация об отмене визового режима между Арменией и США не соответствует действительности