Ադրբեջանական զինուժի արկակոծությունից 3 զինծառայող տարբեր աստիճանի բեկորային վիրավորումներ են ստացել
Ինչպես արդեն հաղորդել ենք, այսօր առավոտվանից սկսած հակառակորդը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում խախտում է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ օգտագործելով ինչպես հրաձգային զինատեսակներ, այնպես էլ Դ-30 և Դ-44 տիպի հրանոթներ, տարբեր տրամաչափի ականանետեր ու նռնականետեր:
Ադրբեջանական զինուժի արկակոծության արդյունքում՝ տարբեր աստիճանի բեկորային վիրավորումներ են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Ռոբերտ Նովրուզի Գասպարյանը (ծնվ. 1969թ.), Համբարձում Կարապետի Հարությունյանը (ծնվ. 1997թ.) և Վահե Գագիկի Բադալյանը (ծնվ. 1998թ.):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերն իրականացնում են պատասխան գործողություններ:
Առաջնային գծում իրավիճակի ապակայունացմանն ուղղված գործողությունների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

В результате применения Азербайджаном гаубицы и дивизионной пушки ранены трое военнослужащих АО
Как уже сообщалось, сегодня с утра противник на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана нарушает режим прекращения огня, применяя разнокалиберное стрелковое оружие, а также гаубицу Д-30 и дивизионную пушку Д-44, разнокалиберные минометы и гранатометы.
Как сообщает пресс-служба МО Республики Арцах, в результате обстрела со стороны ВС Азербайджана осколочные ранения различной степени тяжести получили военнослужащие Армии обороны Гаспарян Роберт Новрузович (1969 г.р.), Арутюнян Амбарцум Карапетович (1997 г.р.) и Бадалян Ваге Гагикович (1998 г.р.).
Для подавления активности противника передовые подразделения АО осуществляют ответные действия.
Всю ответственность за действия, нацеленные на дестабилизацию ситуации на передовой, несет военно-политическое руководство Азербайджана.