«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հուլիսի 24-ին` պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Նուբարաշեն 9 փողոցի վերջնամասի սեփական տները, Նուբարաշեն 11փ. 1, 2, 3, 5, 6, 7, 9-16, 19, 20, 21, 22, 23 շենքերը, Նուբարաշեն Բ թաղամասը, թիվ 175 դպրոցը, Ավանեսովի 1փ. 7, 18, 20, 22, 24, 26; 2փ. 4, 6, 8, 8/1 շենքերը, Խաղաղ Դոնի փ. 4 շենքը, Դիմիտրովի նրբ. 1-40 սեփական տները, Բաշինջաղյան 1-ին նրբ. 10, 12, 14, Արարատյան 1-ին զանգ. 2, 4, 6, Կուրղինյան փ. 3, 5, 7 շենքերը,
10:30-16:30 Վարդանանց փ. 28, 28/1, 28/2 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Այգեստան 9փ. 13-19; 11փ. 56-143 սեփական տները և հարակից հանրային բաժանորդները,
11:00-15:00 Երկաթգծի փ. 35շենքը և Տիգրան Մեծի պող. 61, 63, 65 շենքերը,
11:00-17:00 Օրբելի փ. 19, 33Ա, Այգեձոր փ. 74, 76, 78Ա, 78/1 շենքերը ևհարակից հանրային բաժանորդները,
10։00-12։00 Արգավանդ և Գեղանիստ գյուղերը մասնակի,
10։00-13։00 Վանաշեն և Արմաշ գյուղերը մասնակի,
10։30-16։00 Ջրաշեն, Նորաշեն և Վերին Արտաշատ գյուղերը մասնակի,
14։00-15։00 Արարատ քաղաքի Աբովյան փ. 9, 11 շենքերը, Գրիբոյեդովի փողոցը մասնակի,
Վայոց Ձորի մարզի՝
10։00-16։00 Քարագլուխ, Աղնջաձոր, Թառաթումբ, Հորս և Սալլի գյուղերը, Շատին գյուղի «Նոր» թաղամասը և հարակից հանրային բաժանորդները,
11։00-16։00 Ռինդ գյուղը մասնակի,
Կոտայքի մարզի՝
10։00-15։00 Բալահովիտ գյուղը, ռազմական ոստիկանության վարչական շենքը, Բալահովիտի զինկոմիսարիատը, հացի գործարանը, գազալցակայանը և հարակից հանրային բաժանորդները, «Առինջ մոլ» առևտրի կենտրոնը մասնակի,
10։00-16։00 Առինջ գյուղը մասնակի, Արամուս գյուղը մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները,
Գեղարքունիքի մարզի՝
11։00-16։00 Շատվան, Շատջրեք, Նորաբակ, Ջաղացաձոր, Այրք, Վերին Շորժա, Ներքին Շորժա գյուղերը, Վարդենիս սար տարածքը, Այրք 1, 2 ՀԷԿ-երը, «ԱրմենՏել» և «Վիվասել ՄՏՍ» բջջային կայանները։

24 июля текущего года будут обесточены:
10:00-16:00 в Нубарашене собственные дома на конечной части 9-ой улицы, 1, 2, 3, 5, 6, 7, 9-16, 19, 20, 21, 22, 23 на 11-ой улице, квартал Нубарашен Б, здание средней школы номер 175, жилые дома 7, 18, 20, 22, 24, 26 на 1-ой улице Аванесова, 4, 6, 8, 8/1 на 2-ой улице Аванесова, 4 на ул.Хагаг Дони, собственные дома 1-40 на ул.Димитрова,
жилые дома 10, 12, 14 на 1-ом переулке Башинджагяна, 2, 4, 6 в 1-ом Араратском массиве, 3, 5, 7 на ул.Кургиняна;
10:30-16:30 жилые дома 28, 28/1, 28/2 на ул.Вардананц и прилегающие общественные абоненты,
в Айгестане собственные дома 13-19 на 9-ой улице, 56-143 на 11-ой улице прилегающие общественные абоненты,
11:00-15:00 жилой дом 35 на ул.Еркатци, 61, 63, 65 на просп.Тиграна Меца;
11:00-17:00 жилые дома 19, 33А на ул.Орбели, 74, 76, 78А, 78/1 в Айгедзоре и прилегающие общественные абоненты;
10:00-12:00 частично села Аргаванд и Геганист;
10:00-13:00 частично села Ванашен и Армаш;
10:30-16:00 частично села Джрашен, Норашен, Верин Арташат;
14:00-15:00 в городе Арарате жилые дома 9, 11 на ул.Абовяна, частично улица Грибоедова;
10:00-16:00 села Караглух, Агнджадзор, Таратумб, Горс, Салли, квартал «Нор» в селе Шатин и прилегающими общественные абоненты;
11:00-16:00 частично село Ринд;
10:00-15:00 село Балаовит, административное здание Военной полиции, здание Военного комиссариата Балаовита, Хлебный завод, газозаправочная и прилегающие общественные абоненты, частично Торговый центр «Ариндж молл»;
10:00-16:00 частично село Ариндж, Арамус и прилегающие общественные абоненты;
11:00-16:00 села Шатван, Шатджрек, Норабак, Джагацадзор, Айрк, Верин Шоржа, Неркин Шоржа, территория Вардениси сар, ГЭС-ии Айрк 1, 2, станции сотовых операторов «ВиваСелл-МТС» и «Арментел».
Компания приносит свои извинения за причиненные неудобства и одновременноинформирует, что по любым вопросам, связанным с плановыми, аварийными, ремонтно- восстановительными работами, жители города Ереван могут звонить подействующим круглосуточно следующим номерам: 1-80 и 0 8000 0 180, а жителимарзов (областей) по круглосуточному номеру: 080000180.