Սերժ Սարգսյանը փետրվարի 9-ին կմեկնի Մեծ Բրիտանիա
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը փետրվարի 9-ին եռօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն: Միացյալ Թագավորություն մեկնող պատվիրակության կազմում են Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, արտաքին գործերի նախարար Էդուարդ Նալբանդյանը, Երեւանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը:
Աշխատանքային այցի շրջանակում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Բուքինգհեմյան պալատում հանդիպում կունենա Նորին Մեծություն Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդի հետ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահը լոնդոնյան իր կեցավայրում կընդունի Մեծ Բրիտանիայի արտգործնախարար Դեյվիդ Միլիբենդին,  հանդիպում կունենա Արքայազն Չարլզի հետ:
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահը Վինձորյան պալատում ներկա կգտնվի Արքայազն Չարլզի եւ ՀՀ նախկին վարչապետ Արմեն Սարգսյանի կողմից նախաձեռնված «Երեւան' իմ սեր» նախագծի մեկնարկն ազդարարող ընդունելությանը եւ համերգին (այդ նախագծի շրջանակում նախատեսվում է Երեւանի կենտրոնում գտնվող պատմաճարտարապետական կարեւոր արժեք ունեցող չորս շինությունների վերանորոգում): Սերժ Սարգսյանը կհանդիպի նաեւ նախագծի մեկնարկի կապակցությամբ տարբեր երկրներից Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաք ժամանած հայկական սփյուռքի ներկայացուցիչների հետ:
Աշխատանքային այցի երկրորդ օրը' փետրվարի 10-ին, նախատեսված է Նախագահ Սարգսյանի ելույթը Լոնդոնի Միջազգային հարաբերությությունների թագավորական ինստիտուտում: Իր ելույթում Հայաստանի Հարապետության ղեկավարը կանդրադառնա տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներին, Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ներկա փուլին, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության լուծման բանակցային գործընթացին:
Նախագահ Սարգսյանը Լոնդոնի «Թեյթ» ժամանակակից արվեստների թանգարանում ներկա գտնվի ամերիկահայ աշխարհահռչակ նկարիչ Արշիլ Գորկու կյանքին ու ստեղծագործական հարուստ ժառանգությանը նվիրված ցուցահանդեսին բացմանը:

Президент Армении отправится в Великобританию с трехдневным визитом 9-го февраля
9 февраля президент Армении Серж Саргсян с трехдневным рабочим визитом отправится в Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии. В состав делегации входят Католикос Всех Армян Гарегин Второй, министр иностранных дел Эдвард Налбандян и мэр Еревана Гагик Бегларян.
В рамках рабочего визита Саргсян встретится в Букингемском дворце с Королевой Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Елизаветой Второй. В своей лондонской резиденции глава армянского государства примет главу МИД Великобритании Дейвида Милибенда, а также проведет встречу с Принцем Чарльзом.
Президент Армении будет присутствовать на приеме и концерте в Виндзорском дворце по поводу старта проекта «Ереван - моя любовь», инициированном Принцем Чарльзом и бывшим премьер-министром Армении Арменом Саркисяном (в рамках данного проекта предусматривается восстановление четырех строений в центре Еревана, представляющих историко-архитектурную ценность). Серж Саргсян встретится также с представителями армянской диаспоры, прибывшими из разных стран в столицу Великобритании в связи со стартом проекта.
На второй день рабочего визита - 10-го февраля, предусматривается выступление главы армянского государства в Лондонском Королевском институте международных отношений. В своем выступлении президент коснется вопросов региональной безопасности, нынешнего этапа налаживания отношений между Арменией и Турцией, а также переговорного процесса по Карабахскому конфликту.
Саргсян примет также участие в открытии в Лондонском музее современного искусства «Тейт» выставки, посвященной жизни и богатому творческому наследию всемирно известного американского художника армянского происхождения Аршила Горки.