Տիմոշենկոն պատրաստվում է վիճարկել ընտրության արդյունքները
Ուկրաինայի նախագահի թեկնածու Յուլիա Տիմոշենկոն չի ճանաչում նախագահական ընտրութունների 2-րդ փուլում Վիկտոր Յանուկովիչի հաղթանակը։ Այդ մասին Տիմոշենկոն ասել է փետրվարի 8-ի երեկոյան։ «Ես երբեք չեմ ճանաչի Յանուկովիչի հաղթանակի լեգիտիմությունը»,-հայտարարել է Ուկրաինայի վարչապետը։ Ուկրաիանական ԶԼՄ-ները հաղորդում են, որ Տիմոշենկոն կարգադրել է իր իրավաբանների պատրաստվել ընտրությունների արդյունքների վիճարկմանը։
Փետրվարի 8-ի ուշ երեկոյան, Ուկրաինայի ԿԸՀ-ը հաշվել էր ձայների 99,44 տոկոսը։ Ըստ այդմ, Յանուկովիչի օգտին օգտին քվեարկել էր ընտրողների 48,81 տոկոսը, Յուլիա Տիմոշենկոյի՝ 45,61 տոկոսը։

Тимошенко приготовилась оспаривать результаты выборов
Кандидат в президенты Украины Юлия Тимошенко не признает победу Виктора Януковича во втором туре выборов. Такое заявление Тимошенко сделала на заседании фракции БЮТ поздно вечером 8 февраля. «Я никогда не признаю легитимность победы Януковича с такими выборами», - заявила Ю. Тимошенко.
По данным украинских СМИ, лидер БЮТ отдала распоряжение своим юристам подготовиться к оспариванию результатов второго тура выборов в суде. Тимошенко также объявила о возможности проведения третьего тура выборов.
По состоянию на поздний вечер 8 февраля, ЦИКом Украины было обработано 99,44 процента протоколов участковых избирательных комиссий. За Виктора Януковича на выборах президента Украины проголосовали 48,81 процента избирателей, за Юлию Тимошенко - 45,61 процента. Против всех было подано 4,37 процента голосов.