Ոսկու շուկայի աշխատակիցները շարունակում են գործադուլը
Այս պահին «Ոսկու աշխարհի» աշխատակիցները երթով շարժվում են դեպի ՀՀ կառավարության շենք։ Նրանց են միացել նաև «Մալաթիա» տոնավաճառի ոսկու շուկայի աշխատակիցները։ Վերջիններն արդեն 2 օր է՝ գործադուլ են հայտարարել։ Ցուցարարներից մեկը «7օր»-ին ասել է, որ թեև այս պահին բողոքի ակցիայի մասնակիցների թիվը 700 է, սակայն ամեն օր գործադուլավորների թիվն ավելանում է. իրենց շարքերն են համալրում նաև ոսկու մյուս տոնավաճառների, խանութների և կրպակների աշխատակիցները։ Նրանք բողոքում են կառավարության վարած քաղաքականությունից։
-Պահանջները հետևյալն են՝ վերականգնել հաստատագրված վճարները, հաշիվ-ապրանքագիր չպահանջել, ոսկու շուկայի համար գույքագրում չանել, տուգանքներն իջեցնել նախկինի չափ՝ 75 հազար դրամ (բարձրացրել են 150 հազարի),- «7օր»-ին ասել է ցուցարարներից մեկը։
Այսօր այս նույն պահանջներով ոսկու շուկայի աշխատակիցները նամակ են փոխանցելու ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին։ Նույն նամակն ուղարկվելու է նաև Ազգային ժողով և Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակ.
-Մեզ պատասխանում են, որ չեն փոխելու օրենքը, մենք էլ հայտարարում ենք, որ կանգնելու ենք մինչև վերջ։ Գործադուլը շարունակվելու է,- պնդել են ցուցարարները։

Работники рынка золотых изделий продолжают забастовку
В данный момент работники рынка «Мир золота» маршем движутся к зданию правительства РА. К ним присоединились работники рынка золотых изделий торгового центра «Малатия». Последние уже два дня, как объявили забастовку.
Один из демонстрантов сказал «7or», что хотя на данный момент принимают участие 700 человек, однако каждый день число бастующих увеличивается, их ряды пополняют также работники других рынков и магазинов золота. Они протестуют против проводимой правительством политики.
«Требования следующие: восстановить фиксированные платы, не требовать счет-фактуру, не проводить опись имущества рынка золота, понизить штрафы до прежнего уровня - 75 тысяч драм (подняли до 150 тысяч)», - сказал «7or» один из демонстрантов.
Сегодня работники рынка золотых изделий отправят письмо с данными требованиями премьер-министру РА Тиграну Саркисяну. Такое же письмо будет отправлено в Национальное собрание и Офис защитника прав человека.
«Нам отвечают, что не изменят закон, а мы заявляем, что будем стоять до конца. Забастовка продолжается», - отметили демонстранты.