ԼՂՀ-ը Միլանում մասնակցել է BIT զբոսաշրջիկային միջազգային ցուցահանդեսին
Փետրվարի 18-21-ը Միլանում տեղի ունեցող BIT զբոսաշրջիկային միջազգային ցուցահանդեսին առաջին անգամ առանձին տաղավարով մասնակցել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը:
BIT ցուցահանդեսում ներկայացված են 140 երկրներ, այն զբաղեցնում է շուրջ 57.000 քմ ցուցադրական տարածք եւ 9 սրահ:
Թուրքիայի և Ռուսաստանի տաղավարների անմիջական հարեւանությամբ գտնվող «Ղարաբաղ»-ի տաղավարը, ուր ներկայացված էին Արցախի պատմությունն ու մշակութային հարուստ ժառանգությունը, արժանացել է կազմակերպիչների եւ այցելուների մեծ ուշադրությանը: Ըստ կազմակերպիչների, ցուցահանդեսի այցելուների թիվն այս տարի կկազմի մոտ 200.000 մարդ:
ԼՂՀ պատվիրակությունը ղեկավարում է ԼՂՀ կառավարության զբոսաշրջության վարչության պետ Սերգեյ Շահվերդյանը:

НКР приняла участие в международной туристической выставке BIT в Милане
На проходившей 18-21 февраля в Милане международной туристической выставке BIT впервые отдельным павильоном участвовала Нагорно-Карабахская Республика.
На выставке BIT представлены 140 стран, она занимает около 57.000 кв. м  выставочной территории и 9 залов.
Находящийся по соседству с павильонами Турции и России, карабахский павильон, в котором были представлены история и богатое культурное наследие Арцаха, удостоился большого внимания организаторов и посетителей. По словам организаторов, в этом году число посетителей выставки составит 200.000 человек.