Ոսկու շուկայի անհատ ձեռներեցին ոստիկանությունից ազատ են արձակել
Անժամկետ գործադուլ հայտարարած «Ոսկու աշխարհ»-ի անհատ ձեռներեցներից մեկին՝ Ռաֆայել Անտոնյանին, ոսկու շուկայի դիմացից այսօր ժամը 11։30-ի սահմաններում տարել են Ոստիկանության Կենտրոնի բաժին և մոտ մեկ ժամ հետո ազատ արձակել։ Ինչպես Ռ. Անտոնյանն է ասել «7օր»-ի թղթակցին, իրեն ոստիկանություն են հրավիրել պարզապես զրուցելու։ Զրույցը տեղի է ունեցել Ոստիկանության Կենտրոնի բաժնի պետի հետ, այն ոչ մի տեղ չի արձանագրվել, որևէ փաստաթուղթ իրեն չեն ներկայացրել՝ ստորագրելու։
-Կանչեցին, ասացին՝ ներկայացեք։ Փաստաթղթերը տվեցի, ասացին՝ գնանք, զրույց կա ձեզ հետ։ Ես ասացի՝ կարելի՞ է այստեղ զրուցել, ասացին՝ ո՛չ, ձեզ հետ ուզում են զրուցել։ Նույնիսկ ասացին՝ քո մեքենայով գնանք, ասացի՝ ո՛չ, ես ի վիճակի չեմ վարելու, չեմ ուզում,- պատմել է Ռ. Անտոնյանը՝ հավելելով, որ իրեն մի շարք հարցեր են տվել, հատկապես՝ թե ինչպե՞ս է պատահել, որ գործադուլ հայտարարածները հասել ենք ընդհուպ մինչև կառավարություն, և խորհուրդ են տվել դադարեցնել գործադուլը.
-Ասում էին՝ ավելի լավ է մեր պետության վարկանիշի հետ խաղ չանենք, բայց ես էլ ասել եմ, որ մենք պետության վարկանիշի հետ երբեք չենք խաղում, մենք այս պետության քաղաքացին ենք, մենք այս պետությունը սիրում ենք և հարգում ենք կառավարության որոշումը, որ ՀԴՄ-ով աշխատենք։ Մենք ՀԴՄ-ով աշխատել ենք, բայց ավելորդ փողեր մենք ոչ մեկին չունենք տալու, ով կուզի՝ լինի,- ասել է Ռ. Անտոնյանը։
Տեղեկացնենք նաև, որ ի տարբերություն նախորդ օրերի՝ այս անգամ ցուցարարներն իրենց բողոքի գործողությունն անց են կացրել ոչ թե ՀՀ կառավարության, այլ ոսկու շուկայի շենքի դիմաց։ Գործադուլ հայտարարծների խոսքերով՝ ոստիկանները շրջապատել են իրենց և թույլ չեն տվել գնալ դեպի կառավարության շենք։

Из Полиции частного предпринимателя выпустили на свободу
Рафаела Атоняна, одного из частных предпринимателей «Золотого рынка», объявивших забастовку,  в районе 11.30 часов, когда он находился напротив рынка, сегодня забрали в отделение Центр Полиции и через час отпустили. Как сказал «7or» Антонян, его приглашали в полицию просто побеседовать.  Беседа имела место с начальником отделения Центр Полиции, она нигде не была зарегистрирована, какой-либо документ ему не представили для подписи.
«Позвали, сказали, что надо явиться. Отдал документы, сказали, пойдем с вами, надо поговорить. Я сказал, а можно здесь побеседовать, сказали, что нет, с вами хотят поговорить. Даже сказали, поедем на вашей машине, я сказал: «Нет, я не в состоянии водить, не хочу», - рассказал А.Антонян, добавив, что ему задали ряд вопросов, особенно, «как это получилось, что объявившие забастовку дошли вплоть до правительства, и посоветовали прекратить забастовку».
«Они сказали, что лучше не играть с авторитетом нашего государства, но я сказал, что мы никогда не играем с авторитетом государства, мы граждане этого государства, мы любим это государство и уважаем решение правительства о работе с контрольно-кассовыми аппаратами. Мы работали с ККА, но у нас нет лишних денег, чтобы кому-либо давать, кто бы это, ни был», - сказал Р. Антонян.
Сообщим также, что в отличие от предыдущих дней, на этот раз демонстранты проводили свою акцию протеста не напротив правительства, а напротив здания рынка золотых изделий. По словам, бастующих, полиция окружила их и не позволила им идти в сторону здания правительства.