«Ժառանգությունը» քվեարկությանը չի մասնակցել
ՀՀ Ազգային ժողովի դեկտեմբերի 8-ի նիստում կողմ 88,  1 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ առաջին ընթերցմամբ ընդունվել է «Միջազգային պայմանագրերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը, ըստ որի Հայաստանի Հանրապետության համար միջազգային պայմանագրի կողմ կարող է հանդիսանալ նաև այն սուբյեկտը, որը դեռևս ճանաչված չէ:
ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցությունը քվերակությանը չի մասնակցել:
-Ելնելով նրանից, որ ինչպես նշել էինք փոփոխությունները հակասում են միջազգային պայմանագրերի մասին Վիեննայի կոնվենցիային, ինչպես նաև ԼՂՀ-ն անվանում են կազմավորում և միավորում «Ժառանգություն» կուսակցությունը քվերակությանը չի մասնակցում,- ԱԺ ամբիոնից հայտարարել է «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը:

Фракция «Наследие» не приняла участие в голосовании
Сегодня, 8 декабря, на заседании Национального собрания РА соотношением голосов  88-«за» и 1-«воздерживаюсь» в первом чтении был принят законопроект «О внесении изменений в закон РА "О международных договорах"», согласно которому, для Республики Армения стороной международного договора может также выступать субъект, который пока не является признанным.
Фракция «Наследие» не приняла участие в голосовании.
«Исходя из того, что, как мы отмечали раннее, изменения противоречат Венской конвенции о международных договорах, а также того, что НКР называют формированием и объединением, партия «Наследие» не принимает участие в голосовании», - с трибуны НС заявил руководитель фракции «Наследие» Степан Сафарян.