Ռոբերտ Քոչարյանի վերաբերյալ գործը պետք է կարճվի․ Արամ Օրբելյան (հարցազրույց)
Հայաստանի 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբաններից Արամ Օրբելյանը համոզված է, որ Քոչարյանի գործը պետք է կարճվի, քանի որ տվյալ մեղադրանքի շրջանակում գործը շարունակելն ապօրինություն է։
Sputnik Արմենիայի եթերում Արամ Օրբելյանը ասում է, որ կարծում է՝ մեկ կամ մեկ ու կես ամսից Քոչարյանի գործը կարող է ուղարկվել դատարան։
«Մենք հույս ունենք, որ ամեն անգամ ՄԻԵԴ դիմելով՝ մեր պաշտոնատար անձինք, մեր դատարանները, քննչական մարմինները, դատախազությունը կհասկանան, որ իրենք սխալ են գործում ու կշտկեն իրենց սխալները պետության ներսում»,-ասում է Օրբելյանը։

Дело в отношении Роберта Кочаряна должно быть прекращено – Арам Орбелян (интервью)
Член адвокатской группы 2-го президента РА Роберта Кочаряна Арам Орбелян убежден, что дело Кочаряна должно быть прекращено, так как его продолжение в рамках предъявленного обвинения незаконно.
В интервью «Sputnik Армения» Орбелян отметил, что через один или полтора месяца дело Кочаряна может быть направлено в Европейский суд по правам человека.
«Мы надеемся, что с каждым нашим обращением в ЕСПЧ наши официальные лица, наши суды, следственные органы и прокуратура будут осознавать, что они действуют неправильно, и исправят свои ошибки внутри страны», – сказал Орбелян.