Բողոքի գործողության մասնակիցներն ակնկալում են ԱԳՆ պաշտոնական ներողությունը
Այսօր ՀՀ ԱԳՆ շենքի դիմաց բողոքի գործողություն էին կազմակերպել ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողները'  ի պաշտպանություն տեսողության խնդիր Արտակ Բեգլարյանի:
Հիշեցնենք, որ ԵՊՀ-ն ավարտած  կույր երիտասարդին մերժել են ընդունել ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոց: ԱԳՆ-ից մեկնաբանում են, որ դպրոցը սահմանափակ կարողություններով քաղաքացիների համար չի կարող ապահովել կրթության, ինչպես նաև ընդունելության քննությունների անցկացման պայմաններ:
Այսօր բողոքի գործողության մասնակիցները Էդավարդ Նալբանդյանին ուղղված նամակ հանձնեցին: Նրանք ակնկալում են իրավունքների խախտման ու արժանապատվության ոտնահարման համար ԱԳՆ պաշտոնական ներողությունը:

Участники акции протеста ждут официального извинения МИД
Сегодня у здания Министерства иностранных дел РА студенты юридического факультета ЕГУ организовали  акцию протеста в защиту Артака Бегларяна, имеющего проблемы со зрением.
Отметим, что слепому выпускнику ЕГУ отказали в поступлении в дипломатическую школу МИД. Из внешнеполитического ведомства страны сообщили, что в новосозданной дипломатической школе МИД нет технических возможностей обеспечения равных условий не только для обучения граждан с ограниченными способностями, но и для поступления и проведения выпускных письменных экзаменов.
Добавим, что сегодня участники акции передали письмо министру иностранных дел РА Эдварду Налбандяну. Они ждут официального извинения МИД за нарушение  прав и унижение достоинства.