Իջևանում տեղի ունեցած դեպքով 10 անձ կալանավորվել է
Իջևանում տեղի ունեցած անկարգությունների գործի շրջանակներում 13 անձ ներգրավվել է որպես մեղադրյալ: 10-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը, 1 անձի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը չհեռանալու մասին, իսկ 2 նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը փոխարինվել է գրավով: Մեղադրանքներ են առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ, 258-րդ հոդվածի 4-րդ և 316-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Այս մասին «Ազատությանը» փոխանցեցին Քննչական կոմիտեից։
Հուլիսի 17-ին Իջևանում մի քանի հարյուր քաղաքացիներ փակել էին Հայաստան-Վրաստան միջպետական ավտոմայրուղին՝ բողոքելով ապօրինի անտառահատումների արգելքի դեմ: Բախումները սկսվեցին, երբ ոստիկանները փորձեցին բացել ճանապարհը:
Իջևանում տեղի ունեցած բախման հետևանքով վնասվածքներ ստացած տասնյակից ավելի ոստիկաններ դիմել էին հիվանդանոց՝ բուժօգնության․ վնասվածքները հասցվել են հիմնականում նետված քարերով և փայտե ձողերով: Հիվանդանոց էր դիմել նաև երկու քաղաքացիական անձ:

По следам событий в Иджеване арестованы 10 человек
В рамках уголовного дела, возбужденного по факту беспорядков в Иджеване, в качестве обвиняемых проходят 13 человек. Об этом «Sputnik Армения» сообщила пресс-секретарь Следственного комитета Наира Арутюнян.
10 человек арестованы, в отношении 1 в качестве меры пресечения выбрана подписка о невыезде, еще 2 отделались залогом.
Напомним, что 17 июля группа граждан перекрыла в Иджеване дорогу межгосударственного значения, ведущую в Грузию. Они требовали разрешить рубку леса и продажу древесины. Полиция попыталась оттеснить их с трассы, однако протестующие стали забрасывать правоохранителей камнями. В итоге травмы получили 12 полицейских и 2 гражданских лица.
По факту применения насилия в отношении полицейских и хулиганства было возбуждено уголовное дело, которое расследуется в Управлении по особо важным делам СК.