ՀՔԾ-ն Դավիթ Գրիգորյանի նկատմամբ խափանման միջոց չի կիրառել
Հատուկ քննչական ծառայությունը պաշտոնեական կեղծիք կատարելու համար մեղադրվող դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի նկատմամբ խափանման միջոց չի կիրառել:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ասացին ՀՔԾ լրատվական ծառայությունից:
Հատուկ քննչական ծառայությունը մեղադրանք է առաջադրել Դավիթ Գրիգորյանին: Քրեական գործը հարուցված է պաշտոնեական կեղծիք կատարելու հոդվածով:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ՀՔԾ-ն մեղադրանք է առաջադրել Ռոբերտ Քոչարյանին ազատ արձակած դատավոր Դավիթ Գրիգորյանին:
Դավիթ Գրիգորյանը հայտնի է որպես ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործը քննող դատավոր, ով Քոչարյանին ազատ էր արձակել Արցախի գործող նախագահ Բակո Սահակյանի և նախկին նախագահ Արկադի Ղուկասյանի անձնական երաշխավորության դիմաց:

ССС в отношении Давида Григоряна не применяла меру пресечения
Специальная следственная служба Армении не применяла в отношении обвиняемого в совершении служебного подлога судьи Давида Григоряна меру пресечения. Как передает «Арменпресс», об этом сообщили в пресс-службе ССС.
Специальная следственная служба предъявила обвинение Давиду Григоряну. Уголовное дело возбуждено по статье о совершении служебного подлога.
Ранее сообщалось, что ССС предъявила обвинение судье Давиду Григоряну, освободившему Роберта Кочаряна.
Давид Григорян известен как судья по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна, который освободил Кочаряна в обмен на личное поручительство действующего президента Арцаха Бако Саакяна и экс-президента Аркадия Гукасяна.