Արսեն Գասպարյանին հեռացնելու պատճառը ներդրողների նկատմամբ ոչ պատշաճ վերաբերմունքն է. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է. «Երեկ վարչապետի հրամանով աշխատանքից ազատվել են նրա երեք խորհրդականները՝ գլխավոր խորհրդականներ Արսեն Գասպարյանը և Արամ Ղարիբյանը, Մհեր Սահակյանը։ Արամ Ղարիբյանը հին իշխանությունների ներկայացուցիչ է՝ նախկինում ֆինանսների և էկոնոմիկայի փոխնախարար է եղել, ապա ՀՀ վարչապետի և նախագահի խորհրդական՝ 2008-2018 թթ․, 2018-ին նշանակվել է Նիկոլ Փաշինյանի խորհրդական։ Իսկ Մհեր Սահակյանը ժամանակին Չինաստանում հայ համայնքի ղեկավարն էր, չինական ուղղության մասնագետ, ով 2017-ին է վերադարձել Հայաստան։ Գասպարյանն էլ մինչև 1999-ը աշխատել է ՀՀ ԱԳՆ-ում, ապա մեկնել Ռուսաստան, հետո՝ ԱՄՆ և Հայաստան է վերադարձել 2018-ին՝ հեղափոխությունից հետո։
Գրչի մեկ հարվածով նրանց աշխատանքից ազատելու փաստը ոմանց տարակուսանքի տեղիք է տվել։ Մեզ հաջողվեց պարզել, որ Արսեն Գասպարյանին հեռացնելու պատճառը ներդրողների նկատմամբ ոչ պատշաճ վերաբերմունքն է։ Կառավարությունում կասկածներ ունեն, որ նրա պահվածքի պատճառով որոշ ներդրողներ հեռացել են Հայաստանից»:

Причиной отставки Арсена Гаспаряна с поста советника премьер-министра Армении стало ненадлежащее отношение к инвесторам – «Грапарак»
Причиной отставки Арсена Гаспаряна с поста советника премьер-министра Армении стало ненадлежащее отношение к инвесторам. Об этом в пятницу пишет газета «Грапарак».
Ранее стало известно, что решениями премьера в четверг от занимаемых должностей были освобождены главные советники главы правительства – Арсен Гаспарян, Арам Гарибян, а также его помощник – Мгер Саакян.
«В правительстве подозревают, что из-за его поведения некоторые инвесторы покинули Армению», – отмечает газета.
Согласно изданию, Гарибян – представитель прежних властей, ранее был заместителем министра финансов и экономики, а в 2008-2018 годах – советником премьер-министра и президента Армении. В 2018 году был назначен советником Пашиняна.
«Мгер Саакян в свое время был руководителем армянской общины в Китае, специалистом по вопросам Китая, в 2017 году вернулся в Армению. А Гаспарян до 1999 года работал в МИД Армении, затем отправился в Россию, после – в США, вернулся в Армению после революции в 2018 году», – сообщает издание.