Ռուսաստանի նախագահը կայցելի Թուրքիա և Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի մոսկովյան հանդիպումների մասին հայտարարություններ չեն արվել, սակայն հայտնի է դարձել Դմիտրի Մեդվեդևի՝ Հայաստան կատարելիք այցի մասին։
Այն, ինչ քննարկվել է փակ դռների հետևում, դեռևս գաղտնիք է, միևնույն ժամանակ  հայտնի է դարձել, որ Սերժ Սարգսյանը հանդիպման ընթացքում ինքն է առաջարկել, որպեսզի քննարկվի ղարաբաղյան հակամարտությունը։
«Ես ուզում եմ հանդիպել Ձեզ հետ, որպեսզի քննարկենք մի քանի հարցեր երկկողմ հարաբերությունների, տարածաշրջանային անվտանգության, հայ-թուրքական հարաբերությունների այժմյան իրավիճակի, և, անշուշտ, Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ»,-հանդիպման ընթացքում ասել է նախագահ Սերժ Սարգսյանը։

Дмитрий Медведев посетит Турцию и Армению
После встречи с Сержем Саргсяном в Москве никаких заявлений сделано не было, однако стало известно о предстоящем визите Дмитрия Медведева в Армению.
То, что обсуждалось за закрытыми дверями, пока остается тайной, однако из того, что известно понятно - Серж Саргсян сам предложил встретиться, чтобы обсудить Карабахский конфликт. Сейчас Армения, наверное, как никогда, испытывает как политическое, так и экономическое давление.
"Я хотел встретиться с Вами, чтобы обсудить некоторые вопросы наших двусторонних отношений, вопросы региональной безопасности, нынешнее состояние армяно-турецкого процесса и, конечно, вопрос Нагорного Карабаха",-в ходе встречи сказал президент Серж Саргсян.