Ի՞նչ է այսօր ասելու Սերժ Սարգսյանը
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ, Ազգային անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 21-ին հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ:
Երկրի ղեկավարն Անվտանգության Խորհրդի անդամներին տեղեկություններ է տրամադրել Վաշինգտոն եւ Մոսկվա կատարած այցերի վերաբերյալ:
Այնուհետեւ Անվտանգության խորհրդի անդամները քննարկել են Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները: Նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ այս խնդրի առնչությամբ խորհրդակցությունների շարք է անցկացրել քաղաքական կոալիցայի անդամ կուսակցությունների ղեկավարների հետ:
Քննարկումների արդյունքում կայացրած որոշման մասին ապրիլի 22-ին Հանրապետության Նախագահն ուղերձով կդիմի ժողովրդին:

Что сегодня скажет Серж Саргсян?
Президент  Республики Армения председатель Совета Национальной Безопасности Серж Саргсян 21 апреля созвал заседание Совета Национальной Безопасности.
Глава страны проинформировал членов Совета Безопасности о результатах своих визитов в Вашингтон и Москву.
Члены Совета безопасности обсудили последние развития в процессе нормализации отношений между Арменией и Турцией. Президент Саргсян сказал, что он провел ряд консультаций по этому вопросу с руководителями партий, входящих в политическую коалицию.
Президент республики обратится с посланием к народу 22-го апреля о решении, принятом в результате обсуждений.