Այսօր ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները կքննարկեն ղարաբաղյան հակամարտությունը
Ապրիլի 22-ին ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները կքննարկեն ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացը։ Այս մասին լրագրողներին է հաղորդել էր ռուսաստանցի նոր համանախագահ Իգոր Պոպովը։
Հիշեցնենք, որ ՄԽ ռուսաստանցի և ամերիկացի համանախագահներ Իգոր Պոպովը և Ռոբերտ Բրադկեն ապրիլի 21-ին Բաքվում բանակցություններ են ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ։
Սպասվում է, որ այսօր Մոսկվայում իր գործընկերներին կմիանա ֆրանսիացի համանախագահ Բեռնար Ֆասիեն։
Համանախագահները նշել են, որ Բաքվում բանակցություններն անցել են լավատեսական և կառուցողական մթնոլորտում։
Բրադկեի խոսքերով՝ մադրիդյան նորացված սկզբունքներում կան մի քանի դրույթներ, որոնց շուրջ կողմերը պետք է համաձայնության գան, և համանախագահներն այդ ուղղությամբ պետք է աշխատեն։

Сегодня сопредседатели Минской группы ОБСЕ продолжат обсуждения по Карабахскому конфликту
22 апреля сопредседатели Минской группы ОБСЕ продолжат обсуждения по урегулированию Карабахского конфликта. Об этом журналистам сообщил новоназначенный российский сопредседатель Игорь Попов.
Напомним  что американский сопредседатель Минской группы Роберт Брадтке и российский сопредседатели Игорь Попов 21 апреля провели в Баку встречи с президентом и главой МИД Азербайджана.
Ожидается что сегодня в Москве к ним присоединится  французский сопредседатель Бернар Фасье.
Сопредседатели отметили, что переговоры в Баку прошли в позитивной и конструктивной атмосфере.
По словам Брадтке, в обновленных Мадридских принципах есть некоторые пункты, по которым стороны должны достигнуть соглашения, и сопредседатели продолжат над этим работать.