Ինչպես է մսխվում ՀՀ ինքնիշխանությունը
«Դուխով» արտաքին քաղաքականությունից (օդանավակայանում և Բ26–ի բակում Պուտինին չդիմավորելը) բան չմնաց, երբ ՌԴ դեսպանատանը մեկ հանդիպում տեղի ունեցավ։
Այդ հանդիպումից հետո «դուխովը» դարձավ անդուխ, քանզի պաշտպանյալը սուրաց դեպի «Զվարթնոց»՝ թքածը լիզելու։
Եթե այլ պետության ղեկավար նման պահվածք դրսևորեր, կարելի էր մի լավ ծիծաղել այդ կոմեդիայի վրա, բայց քանի որ մեր երկրի հետ է սա կատարվում, ուստի ականատեսն ենք դառնում տրագիկոմեդիայի։
Ինչպես ասում են՝ «Զա դեռժավու աբիդնո»։
Եթե գազի գնի ու զենքի մատակարարման հարցում կոնկրետ և ՀՀ–ին ձեռնտու պայմանավորվածություններ չեն ձեռք բերվել (իսկ ինչպես հասկանում եմ, ոչ մի դրական բան չկա այս առումով, այլապես պաշտպանյալը կշտապեր «մեկը մեկուկեսի» վրա սելֆի անել), ապա մնացածը՝ «փայլուն», «աննախադեպ», «դրական», «հուսալի», ֆլան, ֆստան, ընդամենը բառեր են, բառեր, բառեր ...

Как проматывается суверенитет РА
От «духовитой» внешней политики (отказ встречать Путина в аэропорту и во дворе президентской резиденции) не осталось и следа, когда в посольстве РФ состоялась одна встреча.
После этой встречи «духовитое» пало духом, так как подзащитный помчался в «Звартноц», чтобы отмотать всё назад.
Если бы подобное поведение проявил руководитель другого государства, можно было бы от души посмеяться над этой комедией, но когда это происходит с нашей страной, мы становимся свидетелями уже трагикомедии.
Как говорится, за державу обидно.
Если в вопросах цены на газ и поставок оружия не было достигнуто конкретных и выгодных РА договоренностей (насколько же я понимаю, в этом плане нет ничего позитивного, иначе подзащитный поспешил бы сделать селфи «один на полтора»), то остальное – «блестящий», «беспрецедентный», «положительный», «надежный», пятое-десятое – всего лишь слова, слова, слова