Ինչ արել եմ, արել եմ օրենքի ու Սահմանադրության պահանջների համաձայն. Արա Բաբլոյան
«Ես ինչ արել եմ, արել եմ օրենքի ու Սահմանադրության պահանջների համաձայն»,-168.amի հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործով որպես կասկածյալ է ներգրավվելու մասին տեղեկությանը:
Նա այլ մանրամասներ չհայտնեց՝ նկատելով, որ նախաքննությունը շարունակվում է. «Երբ դեռ գնում է պրոցեսը, իրավունք չունենք որևիցե բանից խոսել»:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՔԾ մամուլի ծառայությունից հայտնել էին, որ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործով որպես կասկածյալ է ներգրավվել ՀՀ ԱԺ նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանը` իշխանությունը յուրացնելու կասկածանքով, իսկ Արսեն Բաբայանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-300-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված այն հանցավոր արարքների կատարման համար, որ նա, 2018 թվականին հանդիսանալով ՀՀ ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնակատար, օժանդակել է մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից ՀՀ սահմանադրական դատարանի լիազորություններին տիրանալուն, ինչպես նաև կատարել է պաշտոնեական կեղծիք:

Все что я делал, я делал в соответствии с требованиями закона и Конституции – Ара Баблоян
«Все что я делал, я делал в соответствии с требованиями закона и Конституции», – заявил в беседе с «168.am» бывший председатель НС Ара Баблоян, комментируя информацию о привлечении его в качестве подозреваемого в рамках уголовного дела, расследуемого в Специальной следственной службе РА.
Он не уточнил, отметив, что расследование продолжается. «Когда процесс все еще идет, мы не имеем права говорить о чем-либо», – пояснил он.
Напомним, что ранее сообщалось, что на основании достаточных доказательств, полученных в ходе предварительного следствия по уголовному делу, расследуемому Специальной следственной службой Республики Армения, Арсену Бабаяну предъявлено обвинение в совершении преступных действий, предусмотренных ст. 38-300 (ч.1) и ст. 314 (ч.1) Уголовного кодекса Республики Армения в том, что, будучи исполняющим обязанности заместителя руководителя аппарата Национального собрания Республики Армения в 2018 году, он помогал группе должностных лиц в захвате полномочий Конституционного суда Республики Армения, а также в совершении должностного мошенничества.