Ի՞նչ է ասել Վարդան Ղուկասյանը Սերժ Սարգսյանին
Գյումրիում կրկին շարունակվում է վրացական պետհամարանիշներով ավտոմեքենանների վարորդները շարունակում են իրենց ամենօրյա բողոքի ակցիաները: Փետրվարի 14-ին նրանք հանդիպել են Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի հետ, որից հետո հանդիպում է տեղի ունեցել Հանրապետական կուսակցության գրասենյակի ներկայացուցչի հետ և նրանց են հանձնել դիմում բողոքը: Վարդան Ղուկասյանի հետ հանդիպումը կայացել է առանց լրատվամիջոցների մասնակցության: Ուշագրավ է, որ Գյումրիի քաղաքապետը, վարորդների խոսքերով, իր աջակցությունն է հայտնել վարորդներին: Վարորդներից մեկի խոսքերով Վարդան Ղուկասյանը դժգոհող վարորդներին ասել է հետևյալը.
«Ես անձամբ ձեր հարցը դրել եմ, որպեսզի էս օրենքները վերանայվի, փոխվի: Ես ձեր հարցը բարձրացրել եմ: Ձեր բողոքը լրիվ օրինական է, դուք ձեր իրավունքներն եք պաշտպանում», - մեզ հետ հանդիպման ժամանակ ասել է Վարդան Ղուկասյանը: Նա ասեց, որ մեր խնդրի շուրջ զրուցել է անձամբ Սերժ Սարգսյանի հետ: «Էսօր ես էլի անպայման կդիմեմ նախագահին, որպեսզի, փոփոխություններ մտցվի: Ոչ մեկին էլ հաճելի չէ, որ 4-5 հազար դոլար գումար վճարի 7-8 հազարանոց ավտոմեքենայի համար», -«հենց էդպես էլ ասեց»,- տեղեկացրել է ակցիայի մասնակից վարորդներից մեկը: Միժամանակ Վարդան Ղուկասյանը մի փոքր խնդրանք է ունեցել՝ խնդիրը չքաղաքականացնել:
Նշենք, որ դեռեւս Շիարկի մարզի պատգամավորներից ոչ մեկը չի հանդիպել վարորդների հետ՝ նրանց խնդրին ծանոթանալու համար: Իսկ շաբաթ օրը Արթիկում վարորդները փորձել են իրենց դիմումը հանձնել ՕԵԿ-ի գրասենյակ, սակայն այն փակ է եղել, և վարորդներն իրենց դիմում-բողոքը ստիպված փակցրել են գրասենյակի դռանը: Տեղացիների հավաստամաբ՝ ՕԵԿ-ի գրասենյակը արդեն անհիշելի ժամանակներից փակ է:

Что сказал Вардан Гукасян Сержу Саргсяну?
В Гюмри вновь продолжаются ежедневные акции протеста, проводимые водителями автомобилей с грузинскими госномерами. 14 февраля они встретились с мэром Гюмри Варданом Гукасяном, а затем и с представителем офиса Республиканской партии, которому была передана жалоба в виде заявления. Встреча с Гукасяном состоялась без участия представителей прессы. Примечательно, что, по словам водителей, мэр Гюмри выразил им свою поддержку. По словам одного из них, Вардан Гукасян заявил протестующим водителям:
«Я лично поставил ваш вопрос на обсуждение, чтобы эти законы были пересмотрены и в них были внесены изменения. Я поднял ваш вопрос. Ваш протест является полностью законным, потому что вы защищаете свои права», - отметил Вардан Гукасян.
Он добавил, что  обсуждал эту проблему лично с Сержем Саргсяном.
«Сегодня я опять обращусь к президенту с просьбой внести изменения. Никому не приятно платить 4-5 тысяч долларов для автомобиля стоимостью 7-8 тысяч долларов», - процитировал мэра один из участвовавших в акции протеста водителей. Вместе с тем, Вардан Гукасян обратился с просьбой не политизировать проблему.
Отметим, что никто из депутатов Ширакской области не встречался с водителями, чтобы ознакомиться с их проблемой. В субботу в Артике водители попытались представить свое заявление в офис партии «Оринац еркир», но он был закрыт, и водители были вынуждены оставить свое заявление с жалобой на двери. По заверению местных жителей, офис партии «Оринац еркир» закрыт с незапамятных времен.