Պատանի հայուհիները գերել են Մաքսիմ Գալկինին և «Лучше всех» շոուի հանդիսատեսին (տեսանյութ)
Աիդան դաշնամուրով վիրտուոզ կատարել է ջազային ստեղծագործությունը, իսկ Էվելինան պատմել քեյք–փոփսերի պատրաստման գաղտնիքները։
Երկու պատանի հայուհիները դարձել են ռուսական առաջին ալիքի եթերով հեռարձակվող «Лучше всех» շոուի հերոսուհիներ` 7-ամյա Էվելինա Մուսաելյանը Պյատիգորսկից և 13-ամյա Աիդա Ավանեսյանը Երևանից։
Աղջիկներին հաջողվել է տպավորել ոչ միայն շոուի հաղորդավար Մաքսիմ Գալկինին, այլև հանդիսատեսին։
«Մեր տաղավարում դեռ երբեք սարսուռ առաջացնող տիրուհի չի եղել։ Չէ՞ որ հենց նրա մատները սահում են ստեղներով, ձեր մարմնով անմիջապես սարսուռ է անցնում», – ասել է Գալկինը` ներկայացնելով դաշնակահարուհի Աիդային։
Այն բանից հետո, երբ աղջիկը ջազային ստեղծագործությունը կատարեց, հանդիսատեսը հասկացավ հաղորդավարի խոսքերի իրական իմաստը` երկար վանկարկելով պատանի դաշնակահարուհու անունը։
Իսկ Գալկինը հիացած էր. «Բրավո։ Ֆենոմենալ է, Աիդա։ Այսպիսի վիրտուոզ կատարում, այսպիսի արագություն, այսքան հույզեր։ Ֆանտաստիկ կատարում»։
Աղջկա մոր` Էսթեր Պետրոսյանցի խոսքով` երաժշտության նկատմամբ ձգտումը, սերն ու հետաքրքրությունը դստեր մոտ նկատել է դեռևս երեք տարեկանից, իսկ պարապել Աիդան սկսեց արդեն 5 տարեկանից։
Իր հերթին 7 տարեկան Էվելինան զարմացրել է խոհարարական վարպետությամբ։ Իր կյանքում առաջին տորթը աղջիկը պատրաստել է 4 տարեկանում` հայրիկի ծննդյան օրը։
Իսկ այսօր հայուհին հմտորեն քեյք–փոփսեր է պատրաստում` փայտիկի վրա մինի տորթեր։ Տաղավարում դրանք պատրաստել Էվելինային օգնեց երգչուհի Աննա Պլետնյովան։

Юные армянки сразили Максима Галкина и зрителей шоу «Лучше всех» (видео)
Две юные армянки стали героинями шоу «Лучше всех» на Первом российском телеканале – 7-летняя Эвелина Мусаелян из Пятигорска и 13-летняя Аида Аванесян из Еревана.
Девочкам удалось впечатлить не только ведущего шоу Максима Галкина, но и зрителей.
«В нашей студии еще никогда не было повелительницы мурашек. Ведь, как только ее пальцы побегут по клавишам, по вашей коже тут же побегут мурашки», – сказал Галкин, представляя пианистку Аиду.
После того, как девочка исполнила джазовую композицию, зрители поняли истинный смысл слов телеведущего, долго скандируя юной пианистке.
А Галкин был в полном восторге: «Браво! Феноменально, Аида! Такая виртуозность, такая скорость, такой напор эмоций. Фантастическое исполнение».
По словам матери девочки – Эстер Петросянц, тягу, интерес и любовь к музыке она заметила у дочери с трех лет, а заниматься Аида начала с пяти лет.
В свою очередь 7-летняя Эвелина удивила кондитерским мастерством. Первый в своей жизни торт девочка приготовила в четыре года на день рождения папы.
Теперь же юная армянка очень умело управлялась с приготовлением кейк-попсов – мини-тортиков на палочке. Приготовить пирожные в студии Эвелине помогла певица Анна Плетнева.