Հեղափոխության ալիքը կհասնի նաև Հայաստա՞ն
«Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ  ասել է, թե երբ երկրում հեղափոխական իրավիճակ կլինի, և ժողովրդի ցասման ալիք կառաջանա, ընդդիմությունն ինքնաբերաբար ամբողջական ճակատով հանդես կգա։
ՀՀԿ խմբակցության ներկայացուցիչ Արտակ Զաքարյանն էլ նշել է, թե  եթե ընդդիմությունը սպասում է, որ ժողովուրդը պետք է անպայման ցասումի մեջ լինի, որպեսզի իրեն ձայն տա, ուրեմն միշտ էլ այդպես ընդդիմություն կմնա։
Մի՛ սպասեք, որ Հայաստան էլ է գալու այդ հեղափոխության ալիքը,–ընդգծել  է նա։
Արամ Կարապետյանն էլ նշել է, թե  հեղափոխությունների այս ալիքը սոցիալական արդարության պահանջով է լինում և կարող է նաև Հայաստան գալ։

Волна революции перекинется на Армению?
Председатель партии «Новые времена» Арам Карапетян на встрече с журналистами заявил, что, когда в стране  возникнет революционное положение и поднимется  волна народного протеста, оппозиция самопроизвольно выступит единым фронтом.
По словам представителя парламентской фракции РПА Артака Закаряна, если оппозиция ждет того, что народ должен обязательно оказаться в состоянии гнева, чтобы проголосовать за нее, значит, она навсегда останется оппозицией.
«Не ждите, что волна революции перекинется и на  Армению», - подчеркнул он.
Арам Карапетян, в свою очередь, заявил, что  эта волна революций вызвана требованием социальной справедливости и может дойти также и до Армении.