Հունաստանի ոստիկանությունը ցուցարարների դեմ արցունքաբեր գազ է կիրառել
Ընդդեմ կառավարության հակաճգնաժամային ծրագրերի բողոքի դուրս եկած ցուցարարների դեմ Հունաստանի ոստիկանությունն արցունքաբեր գազ է կիրառել։
Ծախսերը կոպտորեն կրճատելու ծրագրից և հակաճգնաժամային այլ միջոցառումներից դժգոհ ցուցարարները քարեր և պոլիէթիլենային շշեր են նետել  ոստիկանների վրա։
Հունաստանում այս տարի բողոքի առաջին գործողության ժամանակ չեղյալ է հայտարարվել ավելի քան 100 չվերթ, փակվել են խանութներ և սպասարկման ոլորտի այլ ձեռնարկություններ։
Խաթարում է նկատվում հասարակական տրանսպորտի աշխատանքներում, շատ դպրոցներ փակ են, իսկ հիվանդանոցները մասնակիորեն են գործում։

В Греции произошли столкновения демонстрантов с полицией
В Греции, где сегодня проходит всеобщая 24-часовая забастовка, произошли столкновения между демонстрантами и полицейскими, передает «utro.ru».
Конфликт произошел в Афинах около здания парламента, где собралось более 30 тысяч протестующих. Полиция применила против демонстрантов слезоточивый газ после того, как в полицейских полетели камни и пластиковые бутылки.
Отметим, что это первая в этом году в Греции всеобщая 24-часовая забастовка против объявленной правительством страны программы жесткой экономии в попытке сократить дефицит госбюджета. Сегодня в Греции закрыты школы, университеты и банки. Также бастуют журналисты. Железнодорожное сообщение полностью остановлено.