Պահանջագիրը ներկայացվելու է Երևանի քաղաքապետարան
Այսօր բացօթյա առևտրով զբաղվող քաղաքացիները հերթական անգամ բողոքի գործողություն են իրականացնում Երևանի քաղաքապետարանի մոտ։ Նրանց պահանջները շարունակում են մնալ նույնը. «Չկիրառե՛լ այս հակաժողովրդական օրենքը և թույլատրել մեզ շարունակել վաստակել մեր ընտանիքի օրվա ապրուստը։ Իշխանություններին ահազանգում ենք, որ բացօթյա առևտուրն արգելելու հետևանքով առաջացած ճգնաժամը կհանգեցնի արտագաղթի մի նոր ալիքի, և պետության ներսում է՛լ ավելի կսրի սոցիալական լարվածությունը»։
Պահանջագիրը ներկայացվելու է Երևանի քաղաքապետարան։
Ի դեպ, բողոքի գործողությանը մասնակցող ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը հեռախոսով տեղեկացավ, որ այսօր՝ ժամը 14-ին Կենտրոն և Նորք-Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանում տեղի կունենա իր եղբոր՝ Տիգրան Փոստանջյանի գործով առաջին դատական լսումը։ ԱԺ պատգամավորը կոչ արեց ցուցարարներին գնալ դատարան և մասնակցել դատական նիստին։
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունում Տիգրան Փոստանջյանի նկատմամբ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 3111-րդ հոդվածի 1-ին մասով։
Զարուհի և Տիգրան Փոստանջյանները հայտարարել են, որ քրեական գործի հարուցումը բացահայտ պատվեր է, ինչը կապված է Զարուհի Փոստանջյանի գործունեության հետ։
Այսօր բացօթյա առևտրով զբաղվող քաղաքացիները կրին ներկայացրել են իրենց պահանջները. «Չկիրառե՛լ այս հակաժողովրդական օրենքը և թույլատրել մեզ շարունակել վաստակել մեր ընտանիքի օրվա ապրուստը։ Իշխանություններին ահազանգում ենք, որ բացօթյա առևտուրն արգելելու հետևանքով առաջացած ճգնաժամը կհանգեցնի արտագաղթի մի նոր ալիքի, և պետության ներսում է՛լ ավելի կսրի սոցիալական լարվածությունը»։

Заруи Постанджян призвала демонстрантов принять участие в судебном заседании по делу ее брата
Сегодня граждане, занимающиеся уличной торговлей, в очередной раз проводят акцию протеста у здания мэрии Еревана. Их требования остаются теми же: «не применять этот антинародный закон и позволить нам продолжать зарабатывать необходимые средства существования для своих семей. Мы сообщаем властям, что кризис, появившийся из-за запрета на уличную торговлю, приведет к новой волне эмиграции и к еще большему обострению социальной напряженности  внутри страны». В мэрию Еревана будет передана петиция
Участница акции протеста – депутат парламенсткой фракции РА Заруи Постанджян – сообщила, что сегодня, в 14:00, в суде общей юрисдикции административных округов Кентрон и Норк-Мараш состоится первое судебное слушание по делу ее брата Тиграна Постанджяна. В связи с этим она призвала демонстрантов пойти в суд и принять участие в судебном заседании.
Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры Армении возбудило против Тиграна Постанджяна по части 1-й статьи 311-й (получение общественным служащим, не являющимся должностным лицом, незаконного вознаграждения).
Заруи и Тигран Постанджяны заявили, что возбуждение уголовного дела –это явный заказ, связанный с деятельностью Заруи Постанджян.