Մահացել է Առաջին համաշխարհային պատերազմի վերջին մասնակիցը
Ինչպես հաղորդում է «CNN»–ը, Չարլզ Թաուն քաղաքում մահացել է ամերիկացի վերջին վետերան Ֆրենկ Բակլեզը (Frank Buckles), ով մասնակցել է առաջին համաշխարհային պատերազմին։ Նա 110 տարեկան էր։
Առաջին համաշխարհային պատերազմի տարիներին Բակլեզը ծառայել է  որպես Եվրոպայի «Շտապ օգնության» մեքենայի վարորդ։ Պատերազմի ավարտից հետո նա դարձել է առևտրանավերից մեկի նավապետի օգնականը։
Երկրորդ համաշախրհային պատերազմը Բակլեզին նոր «արկածներ» է բերել՝ ճապոնական զիվորակնները նրան գերի են տարել Ֆիլիպիններ, որտեղ մնացել է երեք տարի, մինչև նրան ազատել        են ամերիկյան զորքերը։
Վերջին շրջանում Բակլեզը շատ ժամանակ է անցկացրել ամերիկացի լուսանկարիչ Դևիդ Դեջոնգի (David DeJonge)  հետ, որը որոշել էր ժապավենի վրա առնել Երկրորդ համաշախարհային պատրազմի բովով անցած ողջ մնացած մարդկանց։

Скончался последний участник Первой мировой войны
В США в возрасте 110 лет скончался самый пожилой ветеран Первой мировой войны Фрэнк Баклз. «Фрэнк умер своей смертью в окружении родных и близких», - отмечает «Вести.Ru» со ссылкой на телеканал «CNN».
Бэклз отпраздновал свое 110-летие 1 февраля, однако, как утверждают родные, в последнее время самочувствие его ухудшалось.
В годы Первой мировой войны Фрэнк Баклз служил в медицинской части и был водителем кареты скорой помощи. Окончание войны он встретил в звании капрала (сержанта). Во время Второй мировой войны попал в японский плен, где пробыл без малого три года.
Фрэнк Баклз не любил афишировать свое военное прошлое, но прилагал много усилий в помощи и благоустройстве музея военной истории в Вашингтоне. Он также встречался с экс-президентом США Джорджем Бушем-младшим в Белом доме и с министром обороны Робертом Гейтсом в Пентагоне.