Հեղափոխական վիճակագրություն և աննախադեպ պատմություններ
Մեր երկրի գերագույն գլխավոր ստատուսագիրը գրեթե ամենօրյա ռեժիմով վիճակագրական աճեր է ներկայացնում ու դրանցով կերակրում պողոսներին։ Նա տառապում է աննախադեպության մոլուցքով։
Երեկ վիճակագրական աճ ներկայացնելու և աննախադեպ երևույթը շեշտելու առիթ կար, բայց նա երեկվանից «լռվել» է։ Եթե գրի էլ, ապա հաստատ կշրջանցի այդ վիճակագրությունը։ Փորձենք լրացնել բացը։
Փաշինյանի վարչապետության 1 տարի 8 ամսվա ընթացքում տեղի ունեցած հանրային հնչեղության սպանությունները և ինքնասպանությունները/«ինքնասպանությունները» աննախադեպ են։
Հետանկախական Հայաստանում դեռ ոչ մի ղեկավարի օրոք այսքան կարճ ժամանակահատվածում այսքան գեներալ չէր սպանվել կամ ինքնասպանվել։
Աննախադեպ է Փաշինյանի կառավարման շրջանն ուժային երկու կառույցների նախկին երկու ղեկավարների սպանության/ինքնասպանության առումով։ Նման ցուցանիշ ևս ոչ մի ղեկավար չի արձանագրել։
ԱԱԾ նախկին ղեկավար սպանվել է ՀՀ 1–ին նախագահի օրոք։ Փաշինյանն այդ առումով գերազանցեց իր երբեմնի կուռքին, քանզի ժողվարչապետին «հաջողվեց» ԱԱԾ նախկին ղեկավարի դիակի կողքը գրանցել նաև ոստիկանության նախկին ղեկավարի դին։ Այս ցուցանիշով մենք նաև տարածաշրջանային առաջատար դարձանք։

Революционная статистика и беспрецедентные истории
Верховный главностатусописец нашей страны практически в ежедневном режиме преподносит статистический рост и потчует им погосов. Он страдает манией беспрецедентности.
Накануне был повод для преподнесения статистического роста и отвлечения внимания от беспрецедентного явления, но он со вчерашнего дня «застопорился». Если даже напишет, то наверняка обойдет стороной эту статистику. Попробуем восполнить данный пробел.
Произошедшие за 1 год и 8 месяцев премьерства громкие убийства и самоубийства/«самоубийства» действительно беспрецедентны.
В постнезависимой Армении еще ни при одном руководителе за столь короткий промежуток не было убито или покончило самоубийством столько генералов.
Период правления Пашиняна беспрецедентен в плане убийств/самоубийств бывших руководителей двух силовых структур. Подобного показателя тоже не фиксировал ни один из руководителей.
Бывший глава СНБ был убит при 1-ом президенте РА. Пашинян в этом плане превзошел своего некогда кумира, так как «народному» премьеру «удалось» зафиксировать рядом с трупом экс-главы СНБ также труп бывшего главы полиции. По этому показателю мы стали также региональными лидерами.