ԺԿ առաջնորդը կարմիր քարտ ցույց տվեց իշխանության վարած քաղաքականությանը
Այսօր Տիգրան Կարապետյանի հրավիրած հանրահավաքում ԺԿ առաջնորդը իր խոսքում նշել է,  որ ժողովուրդը պետք է կանգնի ու արժանապատվություն պահանջի։
–Իշխանություններն են սննկացրել ողջ Հայաստանը, – ասել է Տ.Կարապետյանը։
ԺԿ առաջնորդն ու հանրահավաքի մասնակիցները կարմիր քարտ ցույց տվեցին իշխանության վարած քաղաքականությանը և հայտնեցին իրենց անվստահությունը։
Տիգրան Կարապետյանը քննադատեց, իշխանության վարած քաղաքականությունը, մասնավորապես նշելով, որ այլ երկրներից պարտքեր են վերցնում՝ չունենալով հատուկ ծրագիր, թե ինչպես են վերադարձնելու։ Նա դատապարտեց փողոցային առևտուրն արգելելու մասին Երևանի քաղաքապետարանի ընդունած որոշումը, որն այլընտրանք չի տրամադրում։
Իրենք անում են ամեն ինչ իրենց համար, Հայաստանը պատանդ է դարձել իրենց ձեռքում, – նշել է Տ. Կարապետյանը։
Իր խոսքի վերջում Տ. Կարապետյանն ասաց, որ մարտի 21–ին նույնպես հանրահավաք է հրավիրում, «ուր այլևս չենք պահանջի արտահերթ ընտրություններ, կպահանջենք, որ նրանք հեռանան մեզանից ու մեր վճռական խոսքը կասենք»։

Тигран Карапетян показал политике властей красную карточку
Сегодня на организованном председателем Народной партии Тиграном Карапетяном митинге, лидер партии заявил, что народ должен требовать уважения достоинства.
«Именно власти разорили Армению», -  отметил Карапетян.
Лидер Народной партии и участники митинга показали политике властей красную карточку, выразив тем самым свое недоверие им.
Тигран Карапетян подверг критике политику властей, в частности, отметив, что они берут долги от других стран, не имея при этом специальной  программы по возврату. Он осудил принятое мэрией Еревана решение о запрете уличной торговли, которое не предоставляет альтернативу.
«Они делают всë для себя, Армения стала заложницей в их руках», - подчеркнул Карапетян.
В завершении своего выступления лидер Народной партии заявил, что 21 марта вновь организует митинг, в котором они «больше не будут требовать внеочередных выборов, а потребуют, чтобы власти ушли, а также скажут свое решительное слово».