ՀՌԱԿ ատենապետ. «Սոցիալական բունտի առաջացման համար բավական նախադրյալներ կան»
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՌԱԿ ատենապետ Էդվարդ Անտինյանը նշել է, թե մեր երկրի տնտեսական իրավիճակը շատ բարդ է, և նրանք, ովքեր սպասում են, թե Հայաստանում սոցիալական խռովություն չի լինի, պարզապես թյուրիմացության մեջ են։ Նրա կարծիքով՝ երկրում բավական նախադրյալներ կան սոցիալական բունտի առաջացման համար։
–Մեր առջև այնքան վտանգված բաներ ու այնպիսի մարտահրավերներ կան, որ ժողովուրդը կարող է դուրս գալ փողոց քաղաքական կարգախոսներով՝ մտքում պահելով նաև սոցիալական խնդիրները,–նշել է Է. Անտինյանը՝ ավելացնելով, որ իշխանության այսօրվա վարած քաղաքականությունը տանում է ամենաանհավանական սցենարների։
–Ժողովուրդը չի տեսնում, որ երկրում ինչ–որ բարեփոխումներ են իրականացվում։ Մեր երկրում կատարվող ցանկացած քայլ ուղղված է ավելի շատ փող վերցնելուն՝ լինի դա ԱՊՊԱ–ի տեսքով, թե մաքսազերծման վճարների տեսքով,–ասել է ՀՌԱԿ ատենապետը։

В Армении есть достаточно предпосылок для назревания социального бунта - Эдвард Антинян
Председатель правления Либерально-демократической партии Армении («Рамкавар-Азатакан») Эдвард Антинян отметил, что экономическая ситуация в нашей стране очень сложная, и те, кто считает, что в Армении не будет социального бунта, просто заблуждаются. По мнению Антиняна, в Армении есть достаточно предпосылок для назревания социального бунта.
«Мы стоим перед такими опасностями и вызовами, что народ может выйти на улицу с политическими лозунгами, подразумевая и социальные проблемы», - заявил Эдвард Антинян, подчеркнув, что нынешняя политика властей ведет к самым невероятным сценариям.
«Народ не видит, что в стране происходят какие-либо реформы. Любое действие в нашей стране направлено на всë большее накопление денег как в виде обязательного страхования автогражданской ответственности (ОСАГО), так и в виде повышения цен на растаможку», - сказал Антинян.