Բաղդասարովը չի պատրաստվում վաճառել «Արմավիան»
Այսօր մամուլի ասուլիսին «Միկա լիմիթեդ» ընկերության նախագահ Միխայիլ Բաղդասարովը հայտարարել է, որ «Արմավիա» ընկերության վաճառքի մասին լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, երեկ առավոտյան «Զվարթնոց» օդանավակայանը հրաժարվել էր սպասարկել «Արմավիայի» Երևան-Մոսկվա չվերթը՝ հայտարարելով, որ ընկերությունը օդանավակայանին խոշոր պարտքեր է կուտակել: Այս հայտարարությանը անմիջապես հաջորդեցին կլուրերը, թե ֆինանսական լարված վիճակի պատճառով «Արմավիան» հնարավոր է վաճառվի:
Անդրադառնալով «Արմավիայի» «Զվարթնոց» օդանավակայանին ունեցած պարտքին՝ Բաղդասարովն ասաց, որ չի պատրաստվում այն մարել. «Այդ պարտքը կուտակվել է մեկ ամսից էլ քիչ ժամանակահատվածում: Սովորաբար պարտքի մարումը կատարվում է հաջորդող ամսվա ընթացքում, բայց նրանք որոշել են այս անգամ ավելի շուտ պահանջել այդ գումարները»: Նա նաև նշել է, որ «Արմավիայի» ամսական պարտքը «Զվարթնոցին» տատանվում է 4-8 միլիոն դոլարի սահմաններում:
Բաղդասարովը դժգոհել է «Զվարթնոց»–ի օդանավակայանի սակագնային քաղաքականությունից։ «Այն տարբերակում չի դնում ամսական 100 չվերթ իրականացնող և 4 չվերթ իրականացնող ընկերությունների միջև: «Զվարթնոցի» սակագները 3 անգամ բարձր են Մոսկվայի և 2.5 անգամ բարձր Հռոմի օդանավակայանների սակագներից»,–նշել է գործարարը։

Багдасаров не собирается продавать компанию «Армавиа»
Сегодня на пресс-конференции президент компании «Мика Лимитед» Михаил Багдасаров заявил, что  информация о продаже компании «Армавиа» не соответствуют действительности.
Вчера утром аэропорт «Звартноц» отказался обслужить рейс авиакомпании «Армавиа»  Ереван–Москва из-за  неуплаты крупного долга. Сразу после этого заявления последовали сообщения о том, что ввиду напряженной финансовой ситуации компания «Армавиа» может быть продана.
Касаясь задолженности компании перед аэропортом «Звартноц», Михаил Багдасаров отметил, что он не собирается оплачивать ее.
«Этот  долг меньше месячной затраты. Обычно  долг оплачивается в начале следующего месяца, но они решили на этот раз потребовать сумму раньше». Он также отметил, что месячная задолженность компании «Армавиа» колеблется от 4 до 8 млн долларов.
Кроме того, Михаил Багдасаров выразил недовольство тарифной политикой аэропорта «Звартноц».
«Они не ставят разницы между компаниями, осуществляющими 100 рейсов и 4 рейса в месяц. Тарифы «Звартноца» в три раза дороже, чем в московских аэропортах и в 2,5 раза дороже, чем в Риме», - добавил Багдасаров.