Երվանդ Երզնկյան. «Անհրաժեշտ է կրկին Գեղխորհուրդ ստեղծել»
Հայաստանի Հանրային ռադիոյի  էստրադային սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար Երվանդ Երզնկյանն ուղղակի ամոթալի է համարում այն հանգամանքը, որ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի հրամանն այդքան մեծ քննարկման առարկա է դարձել։
-Իհարկե, երգիչները պետք է կենդանի երգեն. միայն նկարահանումների ժամանակ, երբ փայլուն հնչողություն է պետք ապահովվել՝ կարելի է օգտագործել ֆոնոգրամա, բայց այդպիսի համերգներ շատ քիչ են լինում,- հավելել է նա։ Իսկ այն հարցին, թե պետք չէ՞ նաև հսկողություն սահմանել երգերի համար, Երվանդ Երզնկյանն ասաց.
-Ես հիշում եմ, թե առաջ  ինչպես էինք մենք դողդղալով Գեղխորհրդին ներկայացնում մեր ստեղծագործությունները, որը զտող համակարգ  էր։ Ես կարծում եմ, որ անհրաժեշտ է կրկին Գեղխորհուրդ ստեղծել, որը վերահսկողություն կսահմանի։
Ըստ Մարտին Վարդազարյանի Հանրային ռադիոյի ձայների «ոսկե ֆոնդը» 90-ական թվականներից չի թարմացվել և դա ցավալի երևույթ է։

Роберт Кочарян - единый кандидат?
Выдвижение кандидатуры Левона Тер-Петросяна на выборах старейшин Еревана смешало карты властным силам. По нашим данным, ряд представителей властной коалиции  предложили пересмотреть свои решения и пойти на выборы с единым списком. Даже в РПА есть те, которые оценивают шансы Гагика Бегларяна на выборах мэра как очень низкие, так как, по всей видимости, будут иметь место политизированные выборы.
На этом фоне небезосновательными кажутся  те сообщения, согласно которым, в случае, если коалиция выступит на выборах старейшин единым фронтом, список кандидатов может возглавить второй президент РА Роберт Кочарян. Главным аргументом сторонников возвращения Кочаряна в активную политику является то, что нет другого способа борьбы с Левоном Тер-Петросяном, так как, взяв власть в Ереване,  первый президент РА в будущем  возьмет и всю власть.
Согласно тем же источникам, против Кочаряна, как единого кандидата, категорически против президент РА Серж Саркисян и 4-й член коалиции - «Оринац Еркир».
Насколько достоверны эти сообщения  и каковы позиции сил, входящих в коалицию - вам будет сообщаться по ходу. Следите за лентой новостей «7ор».