Ըստ մեր տաղանդաշատ նախարարի, մեր վարակվածների՝ արդեն իսկ անկառավարելի շատացումը նրանից է, որ մենք անբախտ ենք, իսկ վրացիք ղսմաթով
Կառավարության շենքում ընթացող ասուլիսի ժամանակ Արսեն Թորոսյանը, փորձելով արդարացնել իր և իր թիմի ապաշնորհ ու ձախողված պայքարը վիրուսի դեմ, հայտարարեց, որ Վրաստանում՝ վարակվածների մեզանից վեց անգամ քիչ լինելը երջանիկ պատահականության արդյունք է։ Պատկերացնո՞ւմ եք։ Երջանիկ պատահականություն է, որ, օրինակ, Վրաստանում ոչ մի իտալացի վարակը ուսին չեկավ ու չմտավ մի 500 հոգանոց արտադրամաս, որովհետև ժամանակին չվեթները չփակեցին կամ սահմանի վրա նորմալ չստուգեցին։
Ըստ մեր տաղանդաշատ նախարարի, մեր վարակվածների՝ արդեն իսկ անկառավարելի շատացումը նրանից է, որ մենք անբախտ ենք, իսկ վրացիք ղսմաթով։ Արա, չեք կարում վարակը կառավարեք, ընդունեք դա ու ռադ եղեք։ Թողեք թող պրոֆեսիոնալներ գան մեզ էս կրակից հանեն։ Համ ել գուցե նրանք ձեզնից հաջողակ լինեն, ղսմաթով։

Согласно министру здравоохранения, рост числа наших инфицированных обусловлен тем, что мы – невезучие, а грузины – везучие
Сегодня на пресс-конференции в здании правительства Арсен Торосян, пытаясь оправдать бездарность и фиаско своей команды и себя лично в борьбе против вируса, заявил, что число зараженных в Грузии в шесть раз меньше чем в Армении – это результат счастливой случайности.
Представляете?! Счастливая случайность, что в Грузию, к примеру, ни один зараженный итальянец не пришел и не зашел в швейное предприятие, где работают около 500 человек, поскольку рейсы не были своевременно отменены или на границе нормально не проверяли.
Согласно нашему гениальному министру, уже неконтролируемый рост числа наших инфицированных происходит потому, что мы – невезучие, а грузины – везучие… Если не можете контролировать инфекцию, то признайте это… Позвольте, чтобы профессионалы пришли и избавили нас от этой беды. И потом, может они окажутся более удачливыми, везучими, чем вы.