Միքայել Մինասյանի տեսանյութի վերաբերյալ նյութերը ուղարկվել են ՀՔԾ
Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան, ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Մինասյանի տեսանյութի վերաբերյալ հրապարակումները ֆիքսվել են ՀՀ գլխավոր դատախազությունում իրականացվող մշտադիտարկման արդյունքում և ուղարկվել ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն։ Տեղեկությունը Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ գլխավոր դատախազության մամուլի քարտուղար Արևիկ Խաչատրյանը։
«Հրապարակումներն ուղարկվել են ՀՔԾ՝ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-181-րդ հոդվածներով (Առանձնակի արժեք ունեցող առարկաներ հափշտակելը, Հափշտակությունը, որը կատարվել է համակարգչային տեխնիկայի օգտագործմամբ) սահմանված կարգով նյութեր նախապատրաստելու և տեսանյութում նշվող հանգամանքներին իրավական գնահատականներ տալու հանձնարարությամբ»,-ասաց նա:

Прокуратура направила публикации о видеоматериале Микаэла Минасяна в ССС
Публикации в СМИ относительно видеоматериала бывшего посла Армении при Святом престоле Микаэла Минасяна зафиксированы в результате проводимого в Генеральной прокуратуре мониторинга и направлены в Специальную следственную службу для дачи оценки. Об этом написал советник генпрокурора Армении по лини СМИ Гор Абрамян на своей странице в «Facebook».
«Публикации направлены в ССС для подготовки материалов в установленном статьями 180-181 Уголовно-процессуального кодекса РА порядке и с поручением дачи правовых оценок обстоятельствам, указанным в видеоматериале», – отметил Абрамян.
2 мая Микаэл Минасян на свой странице в «Facebook» опубликовал видео, в котором, в частности, заявил, что год назад, в 2019 году, премьер-министр Армении Никол Пашинян предлагал ему сделку и в качестве посланника с ним в Риме встречался тогдашний директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян.