Գագիկ Խաչատրյանը կմնա կալանքի տակ. դատարանը մերժեց պաշտպանի բողոքը
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ Արմեն Դանիելյանի նախագահությամբ, մերժեց ՊԵԿ նախկին նախագահ, ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու որոշման դեմ բողոքը։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 23-ին դատարանը հեռացել էր խորհրդակցական սենյակ՝ Գագիկ Խաչատրյանի խափանման միջոցի հարցով որոշում կայացնելու համար։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ֆինանսների նախկին նախարար, Պետական եկամուտների կոմիտեի (ՊԵԿ) նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանն արդեն շուրջ 10 ամիս է, ինչ կալանքի տակ է։ Նա մեղադրվում է 2008-2014թթ. պետական գործունեության ընթացքում թույլ տված ենթադրյալ պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և գույքի վատնման գործով։ Գագիկ Խաչատրյանի պաշտպանները բազմիցս բարձրաձայնել են, որ կա վիրահատական միջամտության անհրաժեշտություն, սակայն Գագիկ Խաչատրյանի խափանման միջոցն այդպես էլ չի փոփոխվում:

Апелляционный суд оставил под стражей экс-министра финансов Армении Гагика Хачатряна
Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Армена Даниеляна отклонил жалобу защиты на решение о продлении срока ареста бывшему председателю Комитета государственных доходов РА, экс-министру финансов Армении Гагику Хачатряну.
Напомним, что 23 мая суд удалился в совещательную комнату для вынесения решения по вопросу о мере пресечения Гагику Хачатряну.
Отметим, что Гагик Хачатрян уже 7 месяцев, как находится под стражей. Он проходит обвиняемым по делу о допущенном в ходе государственной деятельности в 2008-2014гг. предполагаемом злоупотреблении должностным положением и растрате.
Его адвокаты неоднократно заявляли о том, что Гагик Хачатрян нуждается в хирургическом вмешательстве, однако ему не меняют меру пресечения.