Գագիկ Ծառուկյանին ազատությունից զրկելուն էլ ԱԺ-ն կողմ քվեարկեց (տեսանյութ, լրացված)
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի կողմից խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանը ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու և ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու վերաբերյալ միջնորդագրեր է ստացել։
Հարցերն ընդգրկվել է հունիսի 16-ին մեկնարկած ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգում։
ՀՀ ազգային ժողովում արդեն մեկնարկել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցով փակ գաղտնի քվարկությունը:
ԲՀԿ-ն և ԼՀԿ-ն չեն մասնակցում։
Փակ գաղտնի քվարկությունն ավարտվեց։ 132 պատգամավորից մասնակցեց 87-ը, ովքեր բոլորը կողմ են քվեարկել Գագիկ Ծառուկյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցին։ Անվավեր քվեաթերթիկ չի ճանաչվել։
Այժմ ԱԺ-ն քննարկում է Գագիկ Ծառուկյանին ազատությունից զրկելու հարցը։
ԱԺ-ն հավանություն տվեց Գագիկ Ծառուկյանին ազատությունից զրկելու հարցին։ Կրկին կողմ քվեարկեց 87 պատգամավոր։

Парламент удовлетворил ходатайство генпрокурора об аресте Гагика Царукяна (видео)
Генеральный прокурор Артур Давтян представил в Национальное собрание РА ходатайство о возбуждении уголовного преследования в отношении лидера партии «Процветающая Армения» и главы ее парламентской фракции, бизнесмена Гагика Царукяна и лишении его свободы.
Данный вопрос включен в повестку дня заседания 16 июня.
В Национальном собрании РА стартовало закрытое тайное голосование по вопросу лишения депутатской неприкосновенности руководителя фракции «Процветающая Армения» Гагика Царукяна.
Фракции ППА и ПСА в голосовании не участвуют.
В ходе закрытого тайного голосами члены фракции «Мой шаг» 87 голосами «за» проголосовали за удовлетворение ходатайства генпрокурора РА Артура Давтяна о лишении лидера фракции «Процветающая Армения» Гагика Царукяна депутатской неприкосновенности.
На данный момент обсуждается ходатайство генпрокурора о взятии Гагика Царукяна под стражу.
Парламент удовлетворил ходатайство генпрокурора о лишении Гагика Царукяна свободы, «за» снова проголосовали 87 депутатов от фракции «Мой шаг».