Ռեպրեսիվ գործելաոճը, շանտաժը և իշխանության ձախողումների մասին բարձրաձայնող ընդդիմադիրներին լռեցնելու գործողությունները տեղ չունեն ժողովրդավարական երկրի քաղաքական համակարգում․ ԲՀԿ
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը ողջունում է Հայաստանի արտախորհրդարանական քաղաքական երեք ուժերի՝ «Հայրենիք», Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն և «Մեկ Հայաստան» կուսակցությունների հայտարարությունը: Այս մասին հայտարարություն է տարածել ԲՀԿ մամուլի քարտուղար Իվետա Տոնոյանը։
Հայտարարությունում մասնավորապես ասվում է․
«Մենք կիսում ենք բոլոր այն մտահոգությունները, որոնք տեղ են գտել ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի համատեղ հայտարարության մեջ: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը միանում է ազգային-պետական իրական օրակարգի շուրջ, համազգային ներուժով և համախոհությամբ մեր պետականությանն ուղղված մարտահրավերները հաղթահարելու կոչին: Այո՛, ռեպրեսիվ գործելաոճը, շանտաժը և իշխանության ձախողումների մասին բարձրաձայնող ընդդիմադիրներին ամեն գնով լռեցնելու ապօրինի գործողությունները տեղ չունեն ժողովրդավարական երկրի քաղաքական համակարգում: Եկել է բոլոր առողջ ուժերի, գործիչների, անհատների և կազմակերպությունների ջանքերը միավորելու, օր օրի դեպի անդունդը գահավիժող մեր հայրենիքը փրկելու ժամանակը»:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ արտախորհրդարանական ընդդիմադիր ուժերից ՀՅԴ-ն, «Հայրենիք» և «Մեկ Հայաստան» կուսակցությունները համատեղ հայտարարություն են տարածել՝ անդրադառնալով Գագիկ Ծառուկյանի և ԲՀԿ-ի շուրջ ծավալվող իրադարձություններին:

Настало время объединения усилий всех здоровых сил, спасения скатывающейся в пропасть нашей Родины – партия «Процветающая Армения»
Партия «Процветающая Армения» приветствует заявление трех внепарламентских политических сил Армении – «Родина», АРФ «Дашнакцутюн» и «Одна Армения», говорится заявлении, в распространенном партией «Процветающая Армения».
«Мы разделяем обеспокоенность, которая нашла место в заявлении трех оппозиционных политических сил. Партия «Процветающая Армения» присоединяется к призыву объединиться вокруг реальной национально-государственной повестки, преодолеть направленные против нашей государственности угрозы за счет всенародного потенциала и единства.
Да, незаконным действиям по подавлению любой ценой заявляющих о репрессивных действиях, шантаже и провале властей оппозиционеров – нет места в политической системе демократической страны. Настало время объединения усилий всех здоровых сил, деятелей, отдельных личностей и организаций для спасения скатывающейся в пропасть нашей Родины», – отмечается в заявлении партии «Процветающая Армения».