Ռոբերտ Քոչարյանը վերադարձել է տուն․ հայտարարություն
Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշմամբ նախատեսված գրավի վճարումից և օրենքով սահմանված բոլոր գործընթացներն ավարտելուց հետո հունիսի 19-ի երեկոյան Նախագահ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանավորումը վերացվել է։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակը։
«Ռոբերտ Քոչարյանը վերադարձել է տուն, սակայն շարունակելու է վերականգնողական բուժումը «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում՝ բժիշկների սահմանած ժամանակացույցին համապատասխան։
Եվս մեկ անգամ շնորհակալություն ենք հայտնում 2 մլրդ դրամ գրավի վճարման գործում Քոչարյանների ընտանիքին աջակցած հանրահայտ խոշոր գործարարներին և բարերարներին, ինչպես նաև այն բազմաթիվ քաղաքացիներին, որոնք նախօրեին կամավորության սկզբունքով գումարներ են փոխանցել պետական համապատասխան հաշվեհամարին»,-ասված է հայտարարության մեջ։

Роберт Кочарян вернулся домой
Экс-президент Армении Роберт Кочарян продолжит лечение в медцентре «Измирлян», несмотря на освобождение под залог, сообщает офис 2-го президента.
После внесения залога вечером 19 июня мера пресечения арест в отношении Кочаряна была отменена. Он вернулся домой, но продолжит восстановительное лечение в медцентре «Измирлян» – согласно графику, определенному врачами.
«Еще раз хотим поблагодарить известных крупных бизнесменов и благотворителей, содействовавших в выплате 2 миллиардов драмов залога. А также тем многочисленным гражданам, которые по собственному желанию перечислили деньги на соответствующий госсчет», – говорится в сообщении.