Փաշինյանը ևս մեկ կոլեկտիվ հանցագործության է մղում «Իմ քայլին». Հայաստանում խունտա է ձևավորվում
Փաշինյանին շատ է դուր եկել կորոնավիրուսը։ Համաճարակային պայմաններում նա արտակարգ դրություն է սահմանել, բայց ոչ թե համաճարակի տարածման դեմ արտակարգ քայլերի գնալու, այլ սեփական իշխանությունն ընդլայնելու և մարդկանց իրավունքները սահմանափակելու համար։
Նա մի կողմից հակաիրավական քայլերի է գնում, բայց մյուս կողմից արգելում է այդ քայլերի զոհերին պայքարել իրենց իրավունքների համար։
Համաճարակը Փաշինյանը դարձրել է հնարավորություն՝ Սահմանադրական դատարանը գրավելու համար։ Ամիսներ առաջ նա ուզում էր Սահմանադրական դատարանը «բուդկայի» պես սեփականաշնորհել հանրաքվեով, իսկ հիմա՝ «օրենքով»։
Եթե Սահմանադրական դատարանը գրավելու փաշինյանական ծրագիրն իրագործվի, ապա ՀՀ–ում կհաստատվի խունտայական ռեժիմ՝ այդտեղից բխող բոլոր հետևանքներով։
Փաշինյանն իր թիմակիցներին հերթական անգամ դրդում է կոլեկտիվ հանցագործության։ Այդպիսով նա փորձում է ամրապնդել իր դիրքերը՝ «Ոչինչ չի միավորում մարդկանց այնպես, ինչպես համատեղ գործած հանցանքը» տարբերակով։
ՍԴ–ի դեմ հարձակումը կվերածվի պետության զավթման։ Քաղաքական գործընթացներն այդ դեպքում ավտոմատ կտեղափոխվեն փողոց։ Փաշինյանական ռեժիմի դեմ պայքարը կվերածվի ազգային–ազատագրականի։

Пашинян подталкивает «Мой шаг» на очередное коллективное преступление: в Армении формируется хунта
Пашиняну коронавирус по душе. В условиях эпидемии он ввел чрезвычайное положение, но не для принятия чрезвычайных мер против распространения вируса, а для расширения собственной власти и ограничения прав людей.
С одной стороны, он идет на противоправные шаги, но с другой – запрещает жертвам этих мер бороться за свои права.
Эпидемию Пашинян превратил для себя в шанс для захвата Конституционного суда. Месяцами ранее он хотел приватизировать КС, подобно «будке», через референдум, а сейчас – «законодательно».
Если пашиняновский план по захвату КС реализуется, то в РА утвердится режим хунты, со всеми вытекающими из этого последствиями.
Пашинян в очередной раз подталкивает членов своей команды на коллективное преступление. Этим он хочет укрепить свои позиции по варианту «Ничто не объединяет людей так, как совместно содеянное преступление».
Нападение на КС превратится в узурпацию государства. Политические процессы в этом случае автоматически переместятся на улицу. Борьба с пашиняновским режимом перерастет в национально-освободительную.