Տնտեսության գահավիժումը շարունակվում է՝ -12,8 %
Այս տարվա մայիսի Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը՝ ՏԱՑ–ը, 2019–ի մայիսի համեմատ 12,8 տոկոսով պակաս է։
Այս տարվա առաջին 5 ամսվա ՏԱՑ–ը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 3,9 տոկոսով։
Շինարարության առումով 2020–ի առաջին հինգ ամիսները 2019–ի համեմատ վատն են 23,4 տոկոսի չափով։ Առևտրի շրջանառությունը ևս կրճատվել է՝ 10,8 %:
Ծառայությունների ծավալը (առանց առևտրի), որը փաշինյանական կառավարության լոկոմոտիվն էր անցած տարի, կրճատվել է 4,2 տոկոսով։ Ըստ ամենայնի՝ ֆուտբոլային հանդիպումների և մարզական մյուս միջոցառումների դադարեցումն է ազդել մեր «ծառայությունների» վրա, քանզի խաղադրույքներ ընդունող հեղափոխական գրասենյակների գործերը կորոնավիրուսի պատճառով մի փոքր վատացել են։
Արտաքին առևտրաշրջանառությունը կրճատվել է 11,2 տոկոսով, արտահանումը՝ 8,1 տոկոսով, ներմուծումը՝ 12,8 տոկոսով։
Էն ո՞վ էր ասում, թե բա համաճարակը նաև հնարավորություն է։ Էն ո՞վ էր երազում, որ կորոնավիրուսը փլուզի մեր տնտեսությունը, ստանանք մեծ շինհրապարակ ու տնտեսական հեղափոխություն անենք։
Հրե՛ն, Փաշինյանի երազանքն իրականանում է, տնտեսությունը փլուզվում է, բայց միայն «թավշյա» տղաների ու աղջիկների կյանքի որակն է հեղափոխականորեն փոխվում։ Կորոնավիրուսն էլ եթե հնարավորություն է ստեղծել, ապա միայն իշխանության ուզուրպացիա իրականացնելու, ՀՀ քաղաքացիների իրավունքները սահմանափակելու և սահմանադրական կարգի տապալում իրականացնելու համար։

Рецессия экономики продолжается: -12,8%
В мае текущего года показатель экономической активности (ПЭА), по сравнению с маем 2019-го, снизился на 12,8 процента.
ПЭА за первые 5 месяцев этого года, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, упал на 3,9 процента.
В сфере строительства первые 5 месяцев 2020-го хуже аналогичного периода 2019-го на 23,4 процента. Сократился также торговый оборот – на 10,8%.
Объем услуг (без торговли), которые в прошлом году были локомотивом пашиняновского правительства, сократился на 4,2 процента. Судя по всему, отмена футбольных матчей и других спортивных мероприятий повлияла на наши «услуги», так как дела принимающих букмекерские ставки революционных контор немного ухудшились из-за коронавируса.
Внешнеторговый оборот сократился на 11,2 процента, экспорт – на 8,1 процента, импорт – на 12,8 процента.
Кто это там говорил, что эпидемия является также шансом? Кто это там мечтал о развале нашей экономики в результате коронавируса – с последующим получением большой стройплощадки для осуществления экономической революции?
Как можно заметить, мечта Пашиняна сбывается экономика разваливается. Однако революционным образом меняется лишь качество жизни «бархатных» парней и девчат. Если коронавирус и выдал шанс, то исключительно для узурпации власти, ограничения прав граждан РА и свержения конституционного строя.