ՆԱՏՕ–ն լիբիացի ապստամբներից ներողություն է խնդրել նրանց դիրքերի վրա հարվածներ հասցնելու համար
Բրիտանական «Sky News» հեռուստաալիքի կայքը, հղում անելով Լիբիայի ապստամբների ազգային–ազատագրական բանակի գլխավոր շտաբի ղեկավար Աբդել Ֆաթահ Յունիսին, հաղորդում է, որ ՆԱՏՕ–ի հրամանատարությունը լիբիացի ապստամբներից ներողություն է հայցել օդային հարվածի համար, որի հետևանքով զոհվել է Մուամար Քադաֆիի 13 հակառակորդ։
«ՌԻԱ նովոստի»–ն գրում է, որ զոհերի մասին տեղեկությունը եկել է Աջդաբիա քաղաքի հիվանդանոցից, որը, «Բի–Բի–Սի» հեռուստաալիքի փոխանցմամբ, դեռևս գտնվում է ապստամբների ենթակայության տակ։
Բացի դրանից, ՆԱՏՕ–ի ավիացիան օդային հարվածներ է հասցրել Մարսա–էլ–Բրեգա քաղաքի ծայրամասին՝ շարքից դուրս հանելով ապստամբների ռազմական տեխնիկայի մի քանի միավոր։ Ապստամբները լքել էին իրենց դիրքերն ու շտապել Աջդաբիա քաղաք։ «Ռոյթերս» գործակալության տվյալներով՝ Քադաֆիի զորքերն արդեն գտնվում են Աջդաբիայի մատույցներում ու հրթիռային հարվածների են ենթարկում քաղաքի հարավային մասը։
Լիբիական պետական հեռուստատեսությունը հաղորդում է կառավարական զորքերի Աջդաբիա մտնելու մասին, սակայն քաղաքի բնակիչների խոսքերով՝ նման բան դեռևս տեղի չի ունեցել։

Командование НАТО извинилось перед ливийскими мятежниками за авиаудар
Командование НАТО принесло извинения ливийским мятежникам за авиаудар, в результате которого в четверг погибли 13 противников Муаммара Каддафи, сообщает «РИА Новости» со ссылкой на британский  телеканал «Sky News»  и на главу генштаба повстанческой Национально-освободительной армии Ливии Абделя Фаттаха Юниса.
Тринадцать мятежников стали жертвами авиаударов по окрестностям Марсы-эль-Бреги. Данные о погибших поступали из госпиталя города Адждабия, который все еще, по данным телерадиокомпании «Би-би-си», находится под контролем мятежников.
Представители альянса ранее заявляли, что утверждения мятежников проверяются.
Кроме того, авиация НАТО нанесла удар по окраине Марсы-эль-Бреги, выведя из строя несколько единиц военной техники повстанцев, которые покинули свои позиции и начали спешно отходить к Адждабии.
Ливийское государственное телевидение сообщило  о вступлении правительственных войск в Адждабию, однако, по словам жителей города, этого пока не произошло.
Отметим, что накануне ливийские повстанцы выразили крайнее недовольство действиями сил НАТО в Ливии и даже пригрозили обратиться в Совет безопасности ООН с жалобой на неэффективность военной помощи.