Անկախության օրը Նիագարայի ջրվեժը կլուսավորվի Հայաստանի դրոշի գույներով
Հայաստանի անկախության տոնի առիթով սեպտեմբերի 21-ին Նիագարայի ջրվեժը կլուսավորվի Հայոց եռագույնի գույներով: Այս մասին տեղեկացնում է Կանադայում ՀՀ դեսպանությունը:
«Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ Կանադայում ՀՀ դեսպանությունը, համագործակցելով Նիագարայի ջրվեժի լուսավորման խորհրդի հետ, ուրախ է տեղեկացնել, որ սեպտեմբերի 21-ին Նիագարայի ջրվեժը կվառվի Հայաստանի դրոշի գույներով»,-հայտնում են դեսպանությունից:
Դեսպանությունն այդ իրադարձությանը ներկա գտնվել ցանկացողներին հրավիրում է մասնակցելու միջոցառմանը, որը կմեկնարկի սեպտեմբերի 21-ին ժամը 22:00-ին (Երևանի ժամանանով սեպտեմբերի 22-ին ժամը 06։00-ին) և կտևի 15 րոպե:

Ниагарский водопад окрасится в цвета армянского триколора
Ниагарский водопад вечером 21-го сентября окрасится в цвета армянского флага в связи с Днем независимости республики, сообщает посольство Армении в Канаде.
Подсветка начнется в 10 часов вечера (22 сентября в 06:00 по ереванскому времени) и продлится 15 минут
«Инициатива будет реализована в сотрудничестве посольства Армении в Канаде и Совета по освещению Ниагарского водопада», – отмечается в сообщении на странице диппредставительства в «Facebook».
Армения 21-го сентября 2020 года будет праздновать 29-ю годовщину независимости страны. В этот день в 1991 году решением Верховного Совета республики был проведен референдум о выходе из состава СССР и создании независимого государства.