Լուսադեմին թշնամական ուժերը կրակի տակ են առել Մարտակերտ քաղաքի ու շրջակա գյուղերի քաղաքացիական ենթակառուցվածքները
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են փոխհրաձգությունները, հրետանային մենամարտերը:
Լուսադեմին, կրկին անգամ խախտելով հումանիտար հրադադարի մասին պայմանավորվածությունները, թշնամական ուժերը կրակի տակ են առել Մարտակերտ քաղաքի ու շրջակա գյուղերի քաղաքացիական ենթակառուցվածքները:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի հյուսիսային և հարավային ուղղություններում: ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների կողմից հարավային հատվածում խփվել է հակառակորդի մեկ ինքնաթիռ:

На рассвете враждебные силы обстреляли гражданскую инфраструктуру города Мартакерт и окрестных деревень
В течение ночи ситуация в зоне арцахско-азербайджанского конфликта была относительно стабильно напряженной. На отдельных участках продолжались перестрелки, артиллерийские бои.
На рассвете, вновь нарушив договоренности о гуманитарном прекращении огня, враждебные силы обстреляли гражданскую инфраструктуру города Мартакерт и окрестных деревень.
В настоящее время бои местного значения идут на северном и южном направлениях линии фронта. Подразделения противовоздушной обороны Армии обороны сбили на южном направлении 1 самолет противника.