Արցախի ՊՆ-ն համարժեք պատասխան է խոստանում, եթե Ադրբեջանը հավատարիմ չմնա հումանիտար հրադադարի պայմանավորվածությանը
Հակառակորդը օրվա ընթացքում շարունակել է կրակի տակ պահել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերը: Մասնավորապես թշնամական ուժերի կողմից համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրների կիրառմամբ հրթիռակոծության են ենթարկվել Շուշին և Ստեփանակերտը, ինչի հետևանքով մեծ վնաս է հասվել մայրաքաղաքի ծննդատանը, երկու քաղաքների քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին: Խաղաղ բնակչության շրջանում կա մեկ զոհ և վիրավորներ:
ՊԲ-ի համարժեք գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի խորքում տեղակայված կրակակետերը լռեցվել են:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում հակառակորդ կողմին հավատարիմ մնալ հումանիտար հրադադարի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, հակառակ դեպքում՝ համարժեք պատասխանն իրեն երկար չի սպասեցնելու:

Минобороны Арцаха обещает соразмерный ответ в случае несоблюдения противником достигнутых договоренностей
Минобороны Арцаха обещает соразмерный ответ в случае несоблюдения  противником достигнутых договоренностей
В течение дня противник продолжал держать под огнем мирные населенные пункты Республики Арцах. В частности, со стороны вражеских сил с применением реактивных систем залпового огня «Смерч» подверглись ракетному обстрелу Шуши и Степанакерт, в результате чего был нанесен большой ущерб столичному роддому и гражданской инфраструктуре двух городов.
Среди мирного населения есть один погибший и раненые.
В результате соразмерных действий Армии обороны Арцаха огневые точки, расположенные глубоко внутри позиций противника, были уничтожены.
Министерство обороны Республики Арцах призывает противника придерживаться достигнутых договоренностей о гуманитарном прекращении огня, в противном случае соразмерный ответ не заставит себя ждать.