Առավոտյան հրթիռակոծվել է Ստեփանակերտը. թիրախում կենտրոնական շուկան է եղել, ավերվել է նաև բնակելի տուն (լուսանկար, տեսանյութ)
Հոկտեմբերի 30-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումից և կրակի դադարեցման շուրջ ձեռքբերված համաձայնությունների անվերապահ կատարման պայմանավորվածությունից շատ չանցած, Արցախի մայրաքաղաքը կրկին արթնանում է թշնամու արձակած հրթիռների ձայներից, հայտնում են Արցախի ԱԻՊԾ-ից:
Առավոտյան ժամը 7:08-ին քաղաքում լսվել են պայթյունի ձայներ: Նույն վարկյանին միացել է օդային տագնապի ազդանշանը:
Այս անգամ Ստեփանակերտի կենտրոնական շուկան է ադրբեջանական ուժերի թիրախում: Ավերվել է հանրային նշանակության ենթակառուցվածքի մի մասը, նյութական մեծ վնաս պատճառել խաղաղ բնակչությանը:
Հաջորդ պայթյունից ավերվել է բնակելի տուն՝ ամբողջ գույքով: Մասնակի վնասվել են նաև հարևանությամբ գտնվող բնակարանները:
Նախնական տվյալներով տուժածներ չկան:
Նշենք, որ հոկտեմբերի 30-ի լույս 31-ի գիշերն, ընդհանուր առմամբ մայրաքաղաքում և շրջաններում պահպանվել էր հարաբերական հանգիստ իրավիճակը:

Утром Степанакерт подвергся обстрелу: цель – вновь гражданская инфраструктура
Вскоре после достижения договоренности о безоговорочном выполнении договоренностей, достигнутых между министрами иностранных дел Армении и Азербайджана 30 октября о недопущении нанесения ударов по гражданской инфраструктуре, столицу Арцаха снова разбудил звук ракет противника.
Как сообщили «Арменпресс» в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах, в 7:08 утра в городе были слышны взрывы. В этот же момент сработал сигнал воздушной тревоги. На этот раз мишенью азербайджанцев стал центральный рынок Степанакерта. Была разрушена часть инфраструктуры общественного значения, в результате чего гражданскому населению был нанесен большой материальный ущерб.
Следующий взрыв разрушил дом со всем его имуществом. Частично повреждены соседние квартиры. По предварительным данным, жертв нет.