Նազիկ Ավդալյանին վիրահատելու են
Ծանրամարտի աշխարհի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանին նախապատրաստում են վիրահատության։ Հիշեցնենք, որ երեկ Նազիկ Ավդալյանը Գյումրի-Վանաձոր ճանապարհին՝ Ջաջուռ գյուղի մոտակայքում, ավտովթարի էր ենթարկվել և ստացել ողնաշարի սալջարդ ու կողի կոտրվածք։ Այժմ նա Երևանի «Էրեբունի» հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում է:
Միայն վիրահատությունից հետո պարզ կռադնա՝ կկարողանա՞ Նազիկ Ավդալյանը շարունակել իր մարզական գործունեությունը: Ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ, սպորտի փոխնախարար Սամվել Խաչատրյանի խոսքերով՝ հետագայում սպորտով զբաղվելու Նազիկի շանսերն այս պահի դրությամբ շատ քիչ են՝ 10%: Բնականաբար, նա չի կարողանա մասնակցել նաև 2011թ. աշնանը կայանալիք Աշխարհի առաջնության խաղերին։
Նազիկ Ավդալյանին արդեն այցելել են ՀՀ առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը և Հայաստանի օլիմպիական կոմիտեի նախագահ, ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը: Նրանք հավաստիացրել են, որ անհրաժեշտության դեպքում  պատրաստ են  բուժումը կազմակերպել արտասահմանյան լավագույն բուժկենտրոններում:

Назик Авдалян будет прооперирована
Чемпионку мира  по тяжелой атлетике Назик Авдалян готовят к операции. Напомним, что вчера  в результате дорожно-транспортного происшествия на автодороге Гюмри-Ванадзор, близ села Джаджур, спортсменка попала в аварию, получив перелом ребра и ушиб спинного мозга. В настоящее время она находится в отделении реанимации медицинского центра «Эребуни» в Ереване.
Лишь после операции станет ясно, сможет ли  Назик Авдалян продолжить спортивную карьеру. По словам президента Федерации тяжелой атлетики Армении (ФТАА) Самвела Хачатряна, шансы чемпионки на дальнейшую спортивную карьеру на данный момент очень малы – 10%.
Спортсменку уже навестили министр здравоохранения РА Арутюн Кушкян и президент Олимпийского комитета Армении, лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян, которые отметили, что  при необходимости ее лечение будет организовано в лучших медицинских центрах за границей.