ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է Վլադիմիր Բալայանի և Շահեն Մեղրյանի անվան կամավորական ջոկատների տղաների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ժամեր առաջ հանդիպել է Վլադիմիր Բալայանի և Շահեն Մեղրյանի անվան կամավորական ջոկատների տղաների հետ: Հանդիպման տեսագրությունը քիչ հետո հասանելի կլինի նախագահի ֆեյսբուքյան էջում:
Ի դեպ, Շահեն Մեղրյանի անվան շահումյանցիներից կազմված կամավորական ջոկատի տղաները՝ հրամանատար Ռոլանդ Այդինյանի գլխավորությամբ, Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղի շրջակայքում օրերս մերձամարտ են վարել 22 հոգուց կազմված թուրքական հատուկ նշանակության ջոկատի հետ՝ վերացնելով նրանցից 20-ին: Միայն 2-ին է հաջողվել ճողոպրել: Հրամանատարն ասում է, որ, մեծ ցանկության դեպքում, կարող էին նաև այդ երկուսին էլ վերացնել, բայց աչքերով տեսածի մասին յուրայիններին պատմելու հնարավորություն են տվել:

Президент Арцаха Араик Арутюнян встретился с членами добровольческих отрядов имени Владимира Балаяна и Шагена Мегряна
Несколько часов назад президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с членами добровольческих отрядов имени Владимира Балаяна и Шагена Мегряна. Видео встречи будет доступно в ближайшее время на странице президента в «Facebook».
Кстати, бойцы из добровольческого отряда имени Шагена Мегряна из Шаумяна под руководством командира Роланда Айдиняна недавно дали бой отряду турецкого спецназа в составе 22 человек возле села Аветараноц Аскеранского района, уничтожив 20 из них.
Только двоим удалось спастись бегством. Командир говорит, что при желании могли ликвидировать и этих двоих, но дали им возможность рассказать об увиденном собственными глазами.