Զոհվել է Արցախի պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանը
Մարտական գործողությունների ժամանակ զոհվել է Արցախի պաշտպանության նախարարի տեղակալ, գնդապետ Արթուր Սարգսյանը: Տեղեկությունը Sputnik Արմենիային հաստատեցին Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Սարգսյանը պաշտպանության նախարարի տեղակալ և պաշտպանության բանակի հրամանատարի տեղակալ էր նշանակվել 2020 թվականի հուլիսի 4-ին:
Զոհված զինծառայողների ցուցակում, որը հրապարակվել է այսօր, նշվում է նաև Սերգեյ Շաքարյանի անունը: Հոկտեմբերի 4-ին հայտնի դարձավ, որ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հրամանագրով գնդապետ Շաքարյանին «Արցախի հերոսի» կոչում է շնորհվել:

Погибли замминистра обороны Арцаха Артур Саркисян и Герой Арцаха Сергей Шакарян
В ходе боевых действий погиб заместитель командующего Армией обороны Арцаха полковник Артур Саркисян. Информацию об этом подтвердил источник «Sputnik Армения» в Армии обороны Арцаха.
Саркисян был назначен заместителем министра обороны и заместителем командующего Армией обороны 4 июля 2020 года.
В списке погибших армянских военнослужащих, опубликованном 2 ноября, значится имя Сергея Шакаряна. 4 октября стало известно, что полковнику Шакаряну, указом президента Карабаха Араика Арутюняна, было присвоено звание «Герой Арцаха».