Վրաստանում բացահայտվել է կորոնավարակի 2 775 նոր դեպք
Վրաստանում բացահայտվել է կորոնավարակի 2 775 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge կայքում:
Մինչև այսօր Վրաստանում ընդհանուր առմամբ հաստատվել է կորոնավարակի 51 993 դեպք: Ապաքինվել է ևս 3 560 պացիենտ, իսկ ընդհանուր ապաքինվածների թիվը կազմում է 37 019 պացիենտ:
Երկրում ակտիվ դեպքերի քանակը կազմում է 14 525, որից 619 պացիենտի վիճակը ծանր է:
Կարանտինում է գտնվում 3 094 քաղաքացի, տանը բուժում է ստանում 7 469 մարդ, ինքնամեկուսացման մեջ է գտնվում 31 370 մարդ: Կովիդ-հյուրանոցներում բուժում է ստանում 2 438 մարդ:
Մեկ օրում կորոնավիրուսից երկրում մահացել է 22 պացիենտ, ընդհանուր մահացածների թիվը կազմում է 423 մարդ:

В Грузии выявлено 2 775 новых случаев коронавируса
В Грузии выявлено 2 775 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
К этому времени в Грузии подтверждено 51 993 случая коронавируса. Выздоровели еще 3 560 пациентов, общее число выздоровевших составляет 37 019 человек.
На данном этапе в стране есть 14 525 активных случаев, из них состояние 619 пациентов тяжелое.
За последние 24 часа от коронавируса в стране умерли еще 22 пациента, всего количество умерших составляет 423 человека.
В режиме карантина находятся 3 094 гражданина. Количество людей, которые лечатся в ковид-гостиницах – 2 438, 7 469 лечатся на дому, в самоизоляции – 31 370 человек.